Російські артисти зможуть виступати в Україні тільки з дозволу СБУ

Життя

Президент Петро Порошенко підписав зміни в закон “Про гастрольні заходи в Україні” про особливості організації та проведення гастрольних заходів за участю громадян держави-агресора.

Верховна Рада ухвалила цей закон 5 жовтня, передає Центр журналістських розслідувань.

Згідно з документом, при проведенні гастрольних заходів заборонені заклики до пропаганди сепаратизму, комуністичного чи націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки, популяризація держави-агресора і його органів влади.

Організатор гастролей в разі, якщо їх учасником є ​​фізична особа держави-агресора, повинен не пізніше, ніж за 30 днів до дня проведення заходу подати СБУ запит на отримання інформації про наявність чи відсутність законних підстав для недопущення громадянина держави-агресора до участі в гастрольному заході.

За порушення статей закону організатор несе адміністративно-господарську відповідальність у формі штрафу в розмірі від п’ятдесяти до ста мінімальних заробітних плат (від 85 до 170 тис. грн).

Агресором в Україні визнано тільки одна держава – Російська Федерація.

Раніше міністр культури України Євген Нищук повідомив, що в Україні створена міжвідомча комісія з представників СБУ, Нацради з телерадіомовлення, професіоналів, експертів, представників медіакомпаній для перегляду списку російських артистів, яким заборонений в’їзд.