Фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Джеппаров у критичному стані – адвокат

Життя
Фігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров (слева) і Рефат Алімов Фото: Facebook Крымская солидарность

Кримський адвокат Айдер Азаматов заявив про критичний стан свого підзахисного, фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Арсена Джеппарова, який утримується в СІЗО російського Ростова-на-Дону.

Про це Азаматов повідомив на своїй сторінці в Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

«Мені стало відомо, що Джеппарова Арсена, який утримується в СІЗО-1 м. Ростова-на-Дону стало погано і він знаходиться в критичному стані. У Арсена високий тиск, сильні головні болі вже протягом останніх 7 місяців, німіє права частина голови і руки. Все це, швидше за все, може привести до інсульту цих частин тіла, якщо йому не надати швидку і кваліфіковану медичну допомогу», – написав адвокат.

Він додав, що раніше під час спілкування в суді Джеппаров постійно говорив йому про погане самопочуття і головних болях, які його турбують.

«При цьому він мені неодноразово повідомляв, що співробітники СІЗО пасивно реагують на такі скарги, медичну допомогу практично не надають і ігнорують його вимогу надати йому допомогу. Насторожує той факт, що медики СІЗО реагують на його скарги лише після закінчення 2-3 місяців, а коли приходять до нього, лише після тривалих прохань, може бути дадуть якусь таблетку від головного болю і все на цьому», – зазначив Азаматов.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.

17 квітня 2016 року в Краснокам’янці російські силовики також провели обшук в будинках і затримали двох кримських татар Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, яких звинуватили в участі в причетності до «Хізб ут-Тахрір».

В грудні 2017 року фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до Росії в Ростов-на-Дону.

14 лютого 2018 року в Ростові-на-Дону Північно-Кавказький окружний військовий суду розпочав розгляд по суті ялтинську «справу Хізб ут-Тахрір». 23 травня суд продовжив термін утримання під вартою шістьом фігурантам ялтинського «справи Хізб ут-Тахрір» до 28 серпня.