За носіння нової форми збірної України з футболу в РФ можуть посадити на 5 років – адвокат

Життя

Російський адвокат Ігор Бушманов розповів, чим може загрожувати росіянам носіння нової форми збірної України на території РФ.

Про це пише російське видання sport24.

«Якщо хтось одягне цю футболку на території РФ, то такі дії можуть бути розцінені як сепаратизм – публічні заклики до здійснення діяльності, спрямованої на порушення територіальної цілісності РФ. Ці дії будуть розглянуті відповідно до статті 280.1 КК РФ.

Якщо особа вчиняє такі дії вперше, то може бути притягнута до адміністративної відповідальності. Якщо порушення буде зафіксовано повторно, то настає кримінальна відповідальність, аж до чотирьох років позбавлення волі. Якщо ці дії були вчинені з використанням ЗМІ або, наприклад, особистого блога, то термін кримінальної відповідальності зросте до п’яти років.

Говорячи простою мовою, уболівальникам не варто надягати цю футболку збірної України на території РФ. В іншому випадку вони можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності, а в разі повторного правопорушення – до кримінального терміну до чотирьох років», – сказав Бушманов.

  • Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) затвердила нову форму збірною України з футболу, дизайн якої обурив політиків у Росії. На формі є написи «Слава Україні!» та «Героям слава!», а також контур мапи України разом із тимчасово окупованими територіями Донбасу та Кримом.
  • Євро-2020 триватиме з 11 червня по 11 липня. У межах групового етапу збірна України 13 червня зіграє з Нідерландами, 17 червня — з Північною Македонією, а 21 червня — з Австрією.