Хто з ВПО може продовжити отримувати допомогу ще півроку – пояснюють фахівці

Життя
Фото: facebook.com/khersoncouncil

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну багато українців змушені були виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Влітку в законодавстві відбулися певні зміни, які стосуються продовження отримування допомоги на проживання.

Чат-бот «Юридичний порадник для ВПО», розроблений фахівцями Благодійного фонду «Право на захист», пояснив, хто може продовжити отримання допомоги ще на один шестимісячний період, тобто з 1 лютого 2024 року по 31 липня 2024 року.

Відповідно до змін, запроваджених постановою Кабміну №709 від 11.07.2023 р, всі отримувачі допомоги на проживання ВПО були умовно поділені на дві групи:

ті, які отримували допомогу до 1 серпня 2023 року;
ті, які звернулися за призначенням допомоги після 1 серпня 2023 вперше.

З цього слідує, що й підходи до призначення/продовження цієї допомоги для обох груп різні.

Так, відповідно до п. 1 Постанови з 1 серпня 2023 року виплата допомоги на проживання продовжується автоматично на один шестимісячний період:

ВПО, які перемістилися з територій, включених до Переліку, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій, припинення можливості бойових дій або тимчасової окупації;
ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок збройної агресії РФ.

Тобто, ВПО, які отримували допомогу до 1 серпня 2023 року, зможуть отримувати її до 31 січня 2024 року.

Кого стосується продовження виплат з 1 лютого 2024 року.

Продовження виплат стосується виключно ВПО, які вперше звернулися за призначенням допомоги після 1 серпня 2023 року і належать до особливо вразливих категорій. При цьому, звертатися за таким продовженням не потрібно, все відбувається автоматично.

До особливо вразливих категорій ВПО віднесено, зокрема:

осіб працездатного віку, які доглядають за дітьми до досягнення ними шестирічного віку (включно);
громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними;
осіб з інвалідністю;
громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;
неповнолітніх та малолітніх дітей, які прибули без супроводу законного представника тощо.

ВПО, які отримували допомогу на проживання до 1 серпня 2023 року, допомога продовжується лише до 31 січня 2024 року без можливості перепризначення.

Нагадаємо: