Який розмір допомоги отримають у грудні ВПО

Життя
Фото: minre.gov.ua

Кабмін України вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку внутрішньо переміщених осіб та виплат їм державної допомоги.

Яка допомога передбачена для ВПО у грудні, пише видання «Фокус».

Як зазначається, у 2023 році у Кабміні змінили низку урядових постанов щодо обліку внутрішньо переміщених осіб та виплат їм держдопомоги.

Так, якщо людина працездатного віку не працює за відсутності поважних причин, упродовж трьох місяців із дня призначення виплат вона повинна посприяти своїй зайнятості:

працевлаштуватися;
подати заяву для отримання гранту на відкриття власної справи;
звернутися до служби зайнятості для отримання ваучера на навчання;
зареєструватись у службі зайнятості та отримати статус безробітного.

З 1 грудня виплата державної допомоги ВПО на проживання становить: 3000 грн – особам з інвалідністю й дітям; 2000 грн для всіх інших.

З 1 серпня її продовжили автоматично на шість місяців – до лютого 2024 року.

Оскільки з 1 листопада 2023 року допомога стала строковою, тим, хто звернеться по неї в грудні 2023 року, виплату призначать на шість місяців на сім’ю. Для оформлення виплат ВПО тепер має звертатись одна особа від усієї сімʼї, а не кожен член родини окремо.

Також під час призначення виплат будуть враховуватися «майнові» критерії.

У допомозі можуть відмовити, якщо особа придбала нове авто, з року випуску якого минуло менше п’яти років; має на депозиті в банку загалом понад 100 тис грн; придбала іноземну валюту, банківських металів на загальну суму понад 100 тисяч гривень.

Нагадаємо: