У Києві покажуть фільм «Кримський караван» про проблеми кримських татар під час мобілізації в армію РФ

Життя

У Києві покажуть документальний фільм Айнур Коскіної «Кримський караван», присвячений проблемам кримських татар, які шукали притулку в Казахстані та Узбекистані, коли РФ оголосила мобілізацію через повномасштабне вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Агенція медійного росту.

Фільм висвітлює ставлення російської влади до національних спільнот на анексованих територіях, а також в інших регіонах Росії.

Герої “Кримського каравану” вже за межами Казахстану. Але команда проєкту і далі тримає з ними зв’язок, адже їх об’єднує мрія — зняти фільм про повернення до Криму. Герої зізнаються, що це станеться лише після того, як Крим знову стане українським.

“Сподіваюся, скоро”, — підсумовує авторка фільму Айнур.
Фільм створений у межах проєкту “Стійкість та взаємодія з різноманітною інформацією для динамічного середовища (REVIVE)” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Зміст фільму є винятковою відповідальністю команди проєкту “Кримський караван” і не обов’язково відображає думку Європейського Союзу та Internews.

Показ відбудеться 8-го грудня у Києві в кінотеатрі “Ліра” за адресою вулиця Велика Житомирська, 40.

Вхід вільний за попередньої реєстрації: https://bit.ly/47DGlwn

Російські загарбники продовжують порушувати Міжнародне гуманітарне право на тимчасово окупованій території Криму. Окупаційна адміністрація розглядає можливість мобілізувати на півострові приблизно 2,5 тисячі осіб призовного віку до лав ЗС РФ до кінця поточного року.

Як повідомлялося, 21 вересня 2022 року через брак особового складу російської армії для війни проти України президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в Росії. Російський міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що в рамках часткової мобілізації призовуть 300 тисяч резервістів. За його словами, набір не буде здійснено у рамках разової акції. Мобілізація торкнеться 1,1% загального мобілізаційного ресурсу. У «сьомому пункті» указу Путіна про мобілізацію йдеться про те, що Міноборони РФ дозволяє призвати на військову службу не 300 тисяч резервістів, а 1 млн.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter