В Україні у 2024 році можуть затримати зарплати та пенсії

Життя
пенсий Ощадбанка
Фото: ПФУ

В Україні можуть затримати зарплати та пенсії. Це станеться, якщо Захід не надасть фінансову допомогу на початку 2024 року для 12 млн осіб.

Про це заявила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко у коментарі Financial Times.

Україні, можливо, доведеться затримати виплату заробітної плати для 500 тисяч державних службовців і 1,4 млн вчителів, а також виплати 10 млн пенсіонерів.

За її словами, дефіцит зовнішньої підтримки відкине українську економіку до режиму “виживання”, після того, як вона почала відновлення у 2023 році.

Зокрема, наступного року Україні знадобиться 37 млрд доларів зовнішньої підтримки.

Свириденко сподівається, що ЄС схвалить допомогу Україні в лютому та надасть кошти до кінця березня.

Свириденко також закликала новий уряд Польщі припинити блокування українських прикордонних переходів. Через польські протести українські експортери втратили 160 млн доларів, а імпортери – 700 млн доларів.

Віцепрем’єрка розповіла виданню, що за перші 11 місяців 2023 року Київ зібрав податків на 4,4 млрд доларів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Проте Свириденко наголошує, що цього не досить.

В Україні у 2024 році заплановано збільшення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Від цих параметрів залежить сума багатьох податків і зборів, які платять українці.

Нагадаємо: