В Україні разом із індексацією перерахують і пенсії через зростання прожиткового мінімуму

Життя

В Україні з 1 березня 2024 року разом зі щорічною індексацією пенсій проведуть перерахунок пенсій з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня 2024 року.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Як зазначається, перерахунок пенсій через зростання прожиткового мінімуму проведуть відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік».

У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2093 грн до 2361 грн збільшуються розміри мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

У Пенсійному фонді наголосили, що проведуть перерахунок пенсій без додаткових звернень пенсіонерів.

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій із 1 березня майже на 8%. Середній розмір підвищення становитиме 322 гривні, а середня пенсія зросте до 5717 грн.

Індексація торкнеться понад 10 мільйонів українців: 9,5 млн цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств і майже 100 тисяч чорнобильців.

Крім того, з 1 квітня буде автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч пенсіонерів, які працюють, з урахуванням оновленого страхового стажу. Також у 2024 році проведуть індексацію найнижчих пенсій.

Нагадаємо: