Фільм видання Крим.Реалії «Тиха депортація» здобув золоту нагороду американської телекінопремії New York Festivals

Життя

Документальний фільм проєкту Крим.Реалії (Українська служба Радіо Свобода) «Тиха депортація» отримав у США золоту нагороду телекінопремії New York Festivals® 2024 (New York Festivals TV & Film Awards) у номінації «Права людини».

Про це повідомили організатори заходу.

Автори фільму: Анжеліка Руденко – журналістка-редакторка, Дмитро Джулай – режисер-сценарист, Микита Ісайко – оператор, Ельвіна Сеїтбуллаєва – продюсерка.

Переможці телевізійної та кінопремії 2024 NYF були оголошені у Нью-Йорку ввечері 16 квітня (у Києві це вже була ніч 17 квітня) під час віртуального гала-вечора Storytellers.

Премія TV & Film Awards, яка заснована у 1957 році, цьогоріч отримала сотні заявок в 14 категоріях з 5 континентів. Серед номінантів, які потрапили до короткого списку премії в групі документальних та неігрових фільмів – знімальні команди компаній Al Jazeera, Yeti Television, Big Ten Network, Fox Sports Network, Голос Америки, NHK, GMA Network, Wild Pacific Media, та інших. Фільм «Тиха депортація» переміг у номінації «Права людини».

Документальний проєкт Крим.Реалії (Радіо Свобода) «Тиха депортація» – фільм про те, як кримських татар витісняють з Криму, як Росія знову залишає кримських татар без дому. Про те, чому кримські татари змушені масово кидати свою батьківщину, чому корінному народу Кримського півострова не залишають вибору, майже, як у 1944 році, коли радянська влада насильно вивозила кримських татар у товарних вагонах.

Герої розповіли свої життєві історії, як вони залишили анексований Росією Крим, що пережили, чому у них не було вибору залишитись, де і як живуть зараз і чи зможуть повернутися до Криму.

У фільмі використані унікальні кадри з приватних архівів героїв фільму, деякі з них – публікують вперше. Зйомки відбувалися у Польщі, Німеччині, Бельгії, Туреччині, Україні та в окупованому Криму.

Крим.Реалії – кримський проєкт української служби Радіо Свобода – стартував у березні 2014 року, відразу після окупації та під час анексії Росією Кримського півострова.