У Мінсоцполітики розповіли, коли буде перерахунок пенсійних виплат для працюючих пенсіонерів

Життя
пенсионерам

1 березня відбулася індексація пенсій. У Мінсоцполітики розповіли, коли буде перерахунок пенсійних виплат для пенсіонерів, які працюють.

У відомстві зазначили, що відповідно до українського законодавства з 1 квітня здійснюється автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам за стаж, придбаний в останні два роки.

«Розмір пенсії залежить не тільки від розміру заробітної плати, а й від страхового стажу (тобто періоду, протягом якого людина сплачує Єдиний страховий внесок – ЄСВ). Оскільки згодом – коли людина працює – страховий стаж у пенсіонера збільшується, то й розмір пенсії має також збільшуватись. Тому 1 квітня пенсії працюючим пенсіонерам перерахують», – йдеться у повідомленні.

Також у Мінсоцполітики пояснили, що розмір збільшення пенсії визначається для кожного пенсіонера індивідуально, залежно від тривалості страхового стажу та зарплати (доходу), з якої розраховується пенсія.

Пенсіонерам не потрібно особисто звертатися для проведення перерахунку, оскільки він відбувається автоматично, за даними, які містять Державний реєстр застрахованих осіб.

«Цього року перерахунок пенсій з урахуванням збільшеного стажу відбувся для 654 тисяч пенсіонерів, які працюють. Це близько 6,2% від їхньої загальної кількості (на 1 січня 2024 року в Україні налічувалося 10,51 млн. пенсіонерів)», – зазначили у відомстві.

Але виплата підвищених пенсій відбудеться у червні 2024 року (з урахуванням підвищення за квітень та травень).

Це пов’язано з тим, що перерахунок можливий після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату ЄСВ за 1 квартал. А такі звіти подаватимуться по травень», – резюмували у Мінсоцполітики.

Нагадаємо: