Грошей на пенсії достатньо. ПФУ оприлюднив бездефіцитний проект бюджету на 2024 рік

Життя
пенсии

Проект бюджету Пенсійного фонду України на 2024 рік не передбачає дефіциту та покриття нестачі коштів з державного бюджету України.

Про це йдеться в проекті постанови Кабміну, розміщеній для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Згідно з проектом, власні доходи фонду становитимуть 574 млрд. гривень, у тому числі за загальнообов’язковим державним пенсійним страхуванням – 536 млрд. гривень, надходження з державного бюджету України єдиного внеску за деякі категорії застрахованих осіб – 26,9 млрд. гривень.

Крім того, кошти державного бюджету України на фінансове забезпечення виплати пенсій за пенсійними програмами становитимуть 244,9 млрд. гривень (у тому числі на пенсії військовим – 243,4 млрд. гривень).

Покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України – 0.

Загалом витрати фонду становитимуть 872,2 млрд. гривень, у тому числі 49,9 млрд. гривень на житлові субсидії та пільги.

2023 року до бюджету Пенсійного фонду з усіх джерел фінансування надійшло 777,3 млрд гривень. Власні доходи ПФУ склали 489,0 млрд. гривень (з яких 24,2 млрд. гривень – державного бюджету єдиного внеску за деякі категорії застрахованих осіб); кошти держбюджету на виплати пенсій, призначених за пенсійними програмами, та покриття дефіциту коштів ПФУ – 249,4 млрд гривень, кошти на виплату пільг та житлових субсидій – 35,5 млрд гривень.

  • Уже у травні у частини українських пенсіонерів автоматично зростуть пенсії. Щоб отримати доплати, потрібно відповідати двом критеріям. Розмір надбавки залежить від віку.