Пенсіонерам, які працюють, підвищать пенсії: кого це стосуватиметься

Життя
Фото: УНІАН

Навіть після досягнення пенсійного віку, немало українців все одно продовжують працювати. Для цієї категорії громадян передбачається перегляд розміру пенсійних виплат. Значна частина працюючих пенсіонерів почне отримувати збільшену пенсію вже у червні. Збільшення виплат відбудеться у зв’язку з квітневим перерахунком. Сума для кожного пенсіонера – індивідуальна.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Кому перерахують виплати

Як зазначається, перерахунок пенсій у червні 2024 року буде здійснено для тих пенсіонерів, які після попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та станом на 1 березня 2024 року:

набули мінімум 24 місяці страхового стажу
відпрацювали щонайменше 24 місяці, але після попереднього призначення чи перерахунку пенсії минуло два роки.

У разі якщо пенсіонери працюють та отримують виплати за вислугу років, відповідний перерахунок буде проведено, якщо вони вже досягли пенсійного віку.

Як проводять перерахунок

У випадку якщо за даними на 1 березня 2024 року набутий стаж пенсіонера складає щонайменше 24 місяці, перерахунок відбувається:

враховуючи набутий страховий стаж;
враховуючи заробіток, з якого проводилося обчислення пенсії при її призначенні чи попередньому перерахунку;
якщо доцільно із заробітку, який людина одержувала, працюючи після призначення чи перерахунку пенсії.

Водночас якщо станом на 1 березня 2024 року набутий стаж пенсіонера не досягає 24 місяці, перерахунок проводять:

враховуючи лише набутий страховий стаж;
заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється.

При цьому показник середньої зарплати (доходу), який було враховано під час призначення / попереднього перерахунку пенсії, не змінюється.

Сума, на яку збільшується пенсія, в кожного пенсіонера індивідуальна, оскільки залежить від того, який страховий стаж він має, та який заробіток одержував в період роботи.

Як зазначається, перерахунок проводиться з 1 квітня 2024 року.

«Водночас остаточні нарахування будуть здійснені після отримання відомостей про сплату єдиного внеску за I квартал 2024 року. Тобто орієнтовно в червні пенсіонери, яким буде проведено перерахунок, отримають збільшені розміри пенсійних виплат та доплату за попередні місяці, починаючи з 1 квітня», – йдеться у повідомленні.

Також вказується, що для перерахунку не потрібно звертатись до Пенсійного фонду або подавати додаткові документи, оскільки органи ПФУ здійснюють такий перерахунок автоматично без звернення пенсіонера.

Нагадаємо: