Частина українців може отримати доплати до пенсії: які потрібні документи

Життя
пенсий
Фото: Главком

Частина українців може отримати надбавку до пенсії у розмірі 10 відсотків затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць.

Про це повідомляє Головне управління ПФУ у Донецькій області.

Деякі пенсіонери отримують мінімальні виплати, тому будь-які надбавки до пенсії для них є вкрай важливими. Особливо з огляду на те, що ціни на продукти та товари в Україні постійно зростають. Те саме стосується і платіжок за комунальні послуги.

Так, особи, які мають статус Почесного донора України, мають право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 відсотків затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць (ст. 21 Закону України від 30.09.2020 № 931-IX “Про безпеку та якість” донорської крові та компонентів крові» – https://t1p.de/0seus).

Зокрема, статус Почесного донора України набувають донори, які безоплатно здійснили донацію:

крові в сумарній кількості, що дорівнює 40 максимально допустимим дозам,
або плазми крові в сумарній кількості, що дорівнює 60 максимально допустимим дозам, заготовленим методом аферезу,
або максимально допустимим дозам клітин крові, заготовлених методом аферезу (еритроцити, тромбоцити, лейкоцити) незалежно від часу здійснення таких донацій.

Як зазначається, таким особам видається посвідчення та вручається нагрудний знак “Почесний донор України” у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України – https://t1p.de/fu64z. Право на збільшення мають також громадяни України, нагороджені знаком “Почесний донор СРСР”.

Для призначення додаткових виплат необхідно надати такі документи:

заяву про призначення надбавки;
паспорт громадянина України/документ, що засвідчує особу;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКВП);
документи про нагородження нагрудним знаком Почесний донор України / Почесний донор СРСР.

Документ про нагородження знаком “Почесний донор України” можна додати до пенсійної справи в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua – https://t1p.de/sjqnl.

Способи авторизації на веб-порталі Пенсійного фонду – https://t1p.de/k56ve.

До яких пенсій, кому і за якими законами призначається надбавка для догляду – дивіться за посиланням https://t1p.de/72tvp.

Нагадаємо: