Як ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновити виплати пенсії у червні

Життя
соцвыплаты

До 31 березня 2024 року для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 року, тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи справді кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені.

Пенсіонери, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року та не пройшли фізичної ідентифікації, можуть зробити це і в червні.

Після проходження ідентифікації пенсію буде виплачено за всі місяці, за які людина не отримувала її у зв’язку з непроходженням ідентифікації.

Якщо пенсіонер – ВПО пройшов ідентифікацію, але не отримав пенсію, — фінансування виплати буде відновлено у найближчий період, після надходження до Пенсійного фонду інформації про встановлення особи (якщо ідентифікація проведена не до Пенсійного фонду України).

Додатково звертатися до органів Пенсійного фонду України із заявою про поновлення виплати пенсії, зупиненої через непроходження ідентифікації, не потрібно.

Для проходження ідентифікації можна вибрати будь-який зручний спосіб:

  • – особисто відвідати відділення АТ “Ощадбанк” або орган Пенсійного фонду України (ПФУ);
  • — віддалено авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID) на порталі електронних послуг ПФУ. Це зручно для тих, хто не має фізичної можливості відвідати установи банків або Пенсійного фонду, знаходиться на тимчасово окупованій території, або віддає перевагу онлайн-інструментам;
  • — за допомогою відеоконференцзв’язку (подати заявку можна на веб-порталі електронних послуг ПФУ або через Контакт-центр Пенсійного фонду України за номерами: 0800 503 753, (044) 281 08 70, (044) 281 08 71;
  • — у разі перебування за кордоном — отримати у закордонній дипломатичній установі України посвідчення факту, що особа є живою та надати ці документи органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку. Надіслати документи можна за допомогою порталу ПФУ або поштою.

Нагадаємо: