ФСБшна версія по новій «справі диверсантів» виглядає такою ж недолугою, як і попередні

Думки
Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар Фото: Центр

Пригадуєте, як у «диверсанта» Штибликова в 2016-му знайшли автомати Калашникова, які виявились муляжами для гри в пейнтбол?

«Креативщики» з ФСБ придумали йому разом з Бессарабовим та Дудкою легенду підготовки до диверсії, за що усі отримали по 5, 14 та 14 років колонії суворого режиму.

У новій справі ФСБ проти нової групи «диверсантів» на чолі з Джеляловим вже фігурує диверсія, а не підготовка до неї. Тільки напевне «креативщиків» було декілька. То спочатку йшлось про «механічне пошкодження трубопроводу», тобто, певно, хтось пиляв трубу ножівкою по металу. А зараз вже йдеться про підрив вибухівкою.

Ось тут можна впізнати фсбшного автора «справи Геннадія Лимешка», який згідно розробленої легенди «за вказівкою СБУ» пиляв ножівкою якогось стовба місцевої ЛЕП в районі Судака. Але потім він «зізнався», що готував підрив вибухівкою ЛЕП Судак – Новий Свєт відповідно до завдання куратора з СБУ.

У «справі Джелялова» вже теж мова йде про вибух на газопроводі. Очевидно, хтось з вищележачого фсбшного начальства вказав місцевому «креативщику», що газопровід – не тотожний дерев’яному стовбу, навіть, якщо його пиляти ножівкою по металу. Тому легенду швиденько модифікували. Підтвердили відповідними «зізнаннями», отриманими під тортурами.

Але однак уся ця легенда виглядає нікчемною, бо газопровід в Перевальне не є магістральним, це типовий газопровід низького тиску місцевої газорозподільчої мережі. Наслідки такої «диверсії» матимуть дуже локальне значення – для одного конкретного сільського населеного пункту – короткотермінове переривання постачання газу без жодних фатальних наслідків для будь-кого. Ліквідація наслідків «диверсії» займе від сили пару днів. Себто, я до того, що ця «диверсія» виглядає сміховинною і очевидно, що була швидко «склепана» на ходу по завданню згори, коли у «креативщиків» не було часу напрацювати «фактаж» для «диверсії стратегічного характеру».

Та й місцеві фсбшні «креативщики» одні й ті ж, як і судді з прокурорами. Тому навіщо старатися.

Але терміни будуть максимальними. Навіть якщо хтось пішов на співпрацю. У справі «диверсанта» Штибликова, який мав ось-ось вийти на свободу після 5-річного терміну, новий поворот – «склепана» нова справа, з’являються нові «фігуранти», і йому загрожує від 12 до 20 років.

Зрозуміло, що як севастопольським «диверсантам», які були експертами Центру НОМОС, що працював у напрямку євроатлантичної інтеграції України, так і «перевальненським», які є відомими активістами кримськотатарського руху, а Н. Джелялов заступник лідера Меджлісу, це є акції помсти за їх громадянську позицію та діяльність.

На цьому вони не зупиняться. Навпаки, у Кремлі відчули свободу дій після візитів Меркель до Москви та Києва, а також наданій можливості, завдяки її старанням, добудувати «Північний потік-2». Ну і вважають, що й Ердогана підсадили на газовий гачок «Турецьким потоком» і за кримських татар він не буде вступатися.

Джерело: facebook.com/michael.gonchar.5