Андрій Марусов: Про «яйця Міноборони»

Думки
Андрій Марусов

Антикорупційний фронт України (другий за важливістю після російського) нарешті почав рухатися.

Журналісти-розслідувачі не повелися на владні заклики – «дайте нам індульгенцію до-після-перемоги» і повернулися до hard corr розслідувань, пише у Facebook Андрій Марусов, журналіст-розслідувач, який першим почав викривати «тендерну мафію» в Україні.

Юра Ніколов у «Дзеркалі тижня» видав антикорупційне розслідування-мем, яке можна порівняти з «вишки Бойка» 2011-го (див. його з Олексієм Шалайським «нетленку»).

Михайло Ткач схопив «за нерухомі яйця» заступника голови фракції «Слуг народу» Павла Халимона.

Недаремно їсть хліб платників податків НАБУ. Детективи заарештували за звинуваченням у хабарництві заступника міністра інфраструктури Василя Лозінського і зайнялися розслідуванням «яєць Міноборони».

Халимона та Лозінського швидко зняли з постів, а президент Зеленський пообіцяв чищення лав. Тільки міністр оборони Рєзніков побачив «зраду» у журналістських розслідуваннях і нацькував на Ніколова та «Дзеркало» СБУ…

Втім, не лише він один. У соцмережах теж заговорили про злий намір і «російську змову» – мовляв, такі розслідування підривають «єдність»…

Ну, хай кажуть. Головне, щоби хлопці на фронті були спокійні, – у тилу все нормально. Незважаючи на військові обмеження прав і свобод, Україна не перетворюється на Росію, а йде своїм демократичним шляхом!

Громадянське суспільство не спить і контролює владу. Свобода слова – це не абстракція. Вона працює для фронту та береже бюджетні гроші від скарбників. При цьому журналістів, виразників цієї свободи, не вбивають і не підривають, як це траплялося в Україні ще кілька років тому.

Як і замислювалося після Євромайдану, незалежні антикорупційні інститути працюють, незважаючи на особи та їхні посади. І найвище політичне керівництво змушене їх терпіти, хай і скрипучи зубами…

Все це вселяє надію, що 2023-го Україна здобуде значні перемоги не лише на військовому, а й на антикорупційному фронті.

Джерело: Facebook