Інформаційний фронт: явки, паролі, імена

На сьомому році окупації Криму Росією усі складові та учасники спецоперації із захоплення півострова все ще не встановлені.

Розслідування злочинів, пов’язаних із окупацією Криму, триває. Дослідники продовжують розбирати складові інформаційно-психологічної операції, яка передувала, а потім і супроводжувала дії російських військових.

Андрій Демартіно – історик, фахівець із публічних комунікацій і політтехнолог – досліджував практичні технології ведення і інформаційної спецоперації проти України напередодні захоплення півострова, і виклав їх результати у книзі «Криве дзеркало. Роль соціальних мереж в операції Російської Федерації по анексії Криму». Більшість фактів та джерел поширення антиукраїнського контенту названі вперше.

Західні військові аналітики дослідили, що будь-якій активній фазі у військовій чи зовнішньополітичній діяльності Росії завжди передує інформаційна кампанія.

Починаючи з осені 2013 року, Росія через афільовані структури – так званих громадських підрядників намагалася розгорнути структуру по модеруванню українського сегменту інтернету та соцмереж.

Сюжет Елизавети Стрій, Центр журналістських розслідувань.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine