Експертиза зробить висновок про вплив будівництва РФ Керченського моста на екологію – прокуратура АРК

Влада

За дорученням прокуратури АРК призначена і проводиться інженерно-екологічна експертиза в рамках розслідування кримінальнго провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки в Азовському і Чорному морях через будівництво Росією моста в Керченській протоці. До експертизи залучать і NASA, відповідне міжнародне доручення вже підготовлено.

Про це у вівторок, 22 серпня, на прес-конференції в Києві повідомив заступник прокурора АРК Олександр Даракчі, передає кореспондент Центру журналістських розслідувань.

«Сьогодні на материковій Україні ми отримали відповідні аерознімки (будівництва Керченського мосту – ред.), які спрямовані на експертизу. Інженерно-екологічна експертиза вже призначена і проводиться. Це комплексна експертиза, в якій братимуть участь фахівці в різних областях», – сказав Даракчі.

За його словами, в рамках цієї експертизи прокуратура підготувала міжнародне доручення до Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA).

«На сьогоднішній день таке міжнародне доручення вже готове і я думаю, що в найближчі тижні воно буде направлено. Але разом з тим, я хотів би уточнити, що сама ймовірна відповідь від цієї організації не заважає розслідуванню кримінальної виробництва», – додав Даракчі.

Він також зазначив, що висновки комплексної експертизи будуть готові на початку жовтня 2017 року.

«Я думаю до цього моменту ми вже отримаємо відповідь за нашим міжнародним дорученням (до NASA – ред.) і зможемо ухвалити остаточне рішення у цьому кримінальному провадженню», – зазначив заступник прокурора АРК.

Як повідомлялося 14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці.

В травні 2017 року прокуратура АРК повідомила про відкриття кримінального провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки в Азовському і Чорному морях через будівництво Росією моста в Керченській протоці.

В кінці червня прокуратура АРК повідомила, що в рамках розслідування кримінального провадження щодо будівництва РФ Керченського мосту будуть залучатися як національні, так і іноземні фахівці, включаючи NASA.

Україна готує позов до Росії, яка ввела обмеження по судноплавству через Керч-Єнікальский канал в зв’язку з будівництвом моста через Керченську протоку, що призводить до збитків українських портів Маріуполь і Бердянськ на Азовському морі.

МЗС України заявило, що РФ порушує міжнародне право, забороняючи в односторонньому порядку судноплавство через Керченську протоку в зв’язку з незаконним будівництвом мосту.