Україна безкоштовно отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

Влада
Дослідницьке судно BELGICA Фото: John Soanes / MarineTraffic.com

Україна безкоштовно отримає від Бельгії дослідницьке судно BELGICA («Бельгіка») для комплексного моніторингу Чорного та Азовського морів. Очікується, що судно розпочне дослідження українських морських акваторій уже восени.

Про це повідомляє міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Як зазначається, Україна та Королівство Бельгія уклали Меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони та відтворення вод і раціонального використання водних ресурсів. Документ підписали Бельгійський федеральний офіс з наукової політики, Бельгійський королівський інститут природничих наук і Міндовкілля України.

Цим документом бельгійська сторона підтверджує свою готовність безкоштовно передати Україні дослідницьке судно BELGICA (IMO: 8222563). Судно 1984 року у хорошому стані та має унікальне вбудоване обладнання, наприклад, високоточні ехолоти.

Загальна довжина судна становить 50,9 метра, ширина – 10 метрів, осадка – 4,4 метра, вантажопідйомність – 359 тонн.

«Охорона морських екосистем включена до екологічного блоку Угоди про асоціацію Україна-ЄС, згідно з яким наша держава має здійснювати регулярний морський моніторинг за європейськими стандартами. Наразі Україна впроваджує положення Рамкової Директиви ЄС про морську стратегію для поетапного досягнення гарного екологічного стану морського середовища. Дякуємо бельгійській стороні за таку допомогу, що посилить екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів», – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський, коментуючи підписання Меморандуму.

Крім того, буде здійснюватися незалежний від рибальства науковий моніторинг рибних запасів, фундаментальні наукові дослідження у відкритому морі, геологічна розвідка морського дна тощо.

Меморандум передбачає посилення співпраці українських та бельгійських вчених щодо спільного вивчення Чорного моря, зокрема проблеми підняття рівня сірководню. Водночас бельгійська сторона запрошує українських фахівців долучитися до дослідницьких робіт у Північному морі.

У Міндовкіллі очікують, що зовсім скоро за фінансової підтримки проекту ЄС «Європейський Союз задля посилення екологічного моніторингу в Чорному морі» (EU4EMBLAS) судно «Бельгіка» під українським прапором рушить до України. А восени розпочнеться комплексний моніторинг українських морських акваторій на борту цього судна.