У Мелітопольському районі продається плавлений сирок, вироблений на ТОТ, але з українським маркуванням і етикеткою

Новини
Плавлений сирок з українською етикеткою, який окупанти випускають на захопленому ТОВ ВО «Моліс». Фото: investigator.org.ua

У крамницях Мелітопольського району торгують «плавленим продуктом», виробником якого зазначено ТОВ ВО «Моліс». Потужності цього підприємства розташовані в окупованому Дніпрорудному на Запоріжжі. Про «відновлення», тобто запуск віджатого заводу з травня 2023 року повідомили російські медіа. При цьому продукція має упаковку з написами українською мовою та штрих-кодом країни-виробника, що починається на 48, тобто, України.

Фото незаконно виробленого продукту Центру журналістських розслідувань надали мешканці тимчасово окупованої території.

На упаковці зазначено, що виробником  «Продукту кускового плавленого» є ТОВ «ВО «Моліс». Підприємство зареєстроване на підконтрольній Україні території – в Запоріжжі. Проте виробничі потужності ТОВ ВО «Моліс», розташовані на вул. Степовій, 2 в м. Дніпрорудне. Наразі це окупована територія.

Про те, що у травні 2023 року у Дніпрорудному запрацював завод із виробництва сиру, окупанти повідомили через свої медіа. Показали і продукцію підприємства – твердий сир і плавлені сирки «Дружба», «Российский», «Голландский», «Городской».

Сирна продукція віджатого підприємства ВО «Моліс». Фото: скріншот відео За.ТВ

Проте в російському державному реєстрі інформації про юридичну особу, яка виробляє таку продукцію в Дніпрорудному, не виявлено. При цьому плавлений продукт окупанти і досі маркують українським штрих-кодом і етикетками українською мовою. 

В інтерв’ю окупаційним ЗМІ «віце-прем’єр» незаконного уряду Запорізької області  Андрій Козенко повідомив, що в розвиток сироварного заводу інвестор – компанія «Сири Таврії» – до кінця поточного року планує вкласти близько 100 млн рублів.

Згідно даними ЕГРЮЛ засновником «Сири Таврії» є ТОВ «Ніжнєгорскій консєрвний завод». 

Як повідомляв ЦЖР, «Ніжнєгорский консєрвний завод» також вказаний засновником і у віджатих та зареєстрованих в російській юрисдикції мелітопольського молокозаводу, молочанського заводу з виробництва води «Вілтек», а також кримського ТОВ «Белая скала».

Співзасновником «Ніжнєгорского консервного заводу» є Ігор Вікторович Булатов, кримський бізнесмен, власник ТОВ «Нефтяник» (розробка гравійних та піщаних кар’єрів, видобуток глини та каоліну). Більшою частиною уставного капіталу консервного заводу володіє Тетяна Євгеніївна Тібекіна, власниця ТОВ «Крымтрейд». 

*Зв’язатися з законними власниками ВО «Моліс» ЦЖР не вдалося. На електронний лист з проханням про коментар відповіді не отримано, а за телефоном, вказаним на сайті підприємства, нам повідомили, що наразі підприємство не працює і пообіцяли передати прохання про коментар керівництву. Проте на зв’язок керівництво так і не вийшло.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter