На АЗС окупованої Запоріжчини черги – пального не вистачає

Новини
АЗС компанії AMIC Energy, «націоналізована» окупантами у Мелітополі та продана кримській фірмі «ТЭС». Фото: ria-m.tv

В окупованому Мелітополі та Бердянську, що на Запоріжжі, деякі АЗС не працюють, на інших черги. Мешканцям повідомляють про проблеми з підвозом пального.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомили місцеві мешканці.

«Ледве знайшли автозаправку, де можна, хай хоч і вистоявши чергу, заправити автівку. Всі інші або закриті, або черги такі, що не достоїшся», – розповідає мелітополець.

Проблеми з відсутністю пального є і в Бердянську. В місцевих чатах з’являються повідомлення з питанням, де можна придбати паливо.

«Що за проблеми з пальним? Хто в курсі, де можна придбати дизпаливо», – питають бердянці.

Як повідомляють місцевим на АЗС, ажіотаж створюється через різницю вартості пального в Росії та на ТОТ. Мовляв ціни на окупованих територіях штучно занижують, в той час як на «материковій Росії»  бензин різко подорожчав.

Як розповідав ТАСС Андрєй Козенко, заступник голови окупаційного «уряду» Запорізької області, на ТОТ дійсно встановлюється обмеження максимально можливих ціни на пальне.

«З 4 серпня бензин АІ-95 може коштувати не вище 59,6 рубля за літр, АІ-92 – 53,8 рубля. Ціни на дизельне паливо і газ не зміняться – 61 та 27 рублів за літр», – заявляв він.

Козенко зазначив, що в Криму вартість палива АІ-95 у середньому становить 59,9 рубля за літр, АІ-92 – 54,9 рубля, на ТОТ Донецької області – літр АІ-95 коштує 61 рубль, АІ-92 – 54 рубля.

Згідно російським сайтам-агрегаторам, ціни на Запоріжчині дійсно співставні з цінами в Росії, звідки пальне доставляють на ТОТ.

Так, в Ростові дизпаливо коштує 60,90 рублів за літр, АІ-95 – 58,1 рублів за літр.

А от в окупованому росіянами Криму, звідки спочатку на ТОТ Запоріжчини також везли паливо, тепер дизпаливо, наприклад, коштує ще дорожче – 75,96 рубля за літр в Севастополі.

Ускладнює логістику на ТОТ Запорізької області і проїзд важкої військової техніки з Криму та Ростовської області в бік лінії фронту. Під час руху техніки окупанти перекривають траси для проїзду іншого транспорту.

За інформацією Анатолія Цуркіна, звільненого за корупцію колишнього «міністра транспорту Криму», а нині голови «Асоціації вантажних перевізників та експедиторів Криму», 31 серпня трасу Маріуполь – Бердянськ було частково перекрито на ділянці між Комишувахою і Червоним полем.

Як повідомляв ЦЖР, у серпні 2023 року в окупованому Криму знову підскочили ціни на пальне та почалися перебої з бензином. Попри запевнення місцевої «влади» про те, що Крим забезпечений всіма видами пально-мастильних матеріалів, найходовішого – «95-го» бензину на деяких заправках півострова просто немає. 

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter