Перезавантаження санкцій України проти РФ та які злочини буде розслідувати МКС

«Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), випуск від 22 грудня 2020 року.

У останній програмі року говоримо про перезавантаження санкційної політики України. Упродовж кількох років ЦЖР аналізує санкційні рішення РНБО України, проводить журналістські розслідування порушень та схем обходу санкцій у Криму, виявляє «потєряшек» – російських посадовців та компанії, які є в західних санкційних списках, але чомусь не потрапили до українських. Все це – аби привести українську владу до тями і змусити вести війну з Росією і на цьому фронті.

Сьогодні можна сказати, що ЦЖР і нашим колегам із аналітичних та розслідувальних проектів таки вдалося зробити тему санкцій модною серед урядовців та політиків. Тож наразі маємо вже три проекти змін до закону про санкції. Один із законопроектів – авторства нардепа Валентина Наливайченка. Другий – автором якого є народна депутатка Єлизавета Ясько. Третій законопроект підготовлений фахівцями міністерства економіки. І як часто водиться в Україні, усі ці законодавчі процеси йдуть паралельними курсами, хоча їх об’єднання або ж принаймні добра комунікація, прискорили б перезавантаження санкційної політики.

Саме для цього, фінішуючи у проекті «Як працюють кримські санкції», Центр журналістських розслідувань разом із представництвом президента України в АР Крим, організували і провели круглий стіл «Санкційна політика України. Перезавантаження» за участі усіх зацікавлених сторін. Повна версія відеозапису цього заходу – на сайті ЦЖР. А найцікавіші моменти та важливі фрагменти виступів учасників круглого столу – дивіться у детальному сюжеті.

***

Однією із найкращих новин 2020 року стала звістка із Гааги: прокурорка Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда повідомила про завершення попереднього вивчення справи «Ситуація в Україні». Прокуратура АР Крим та Офіс Генпрокурора надіслали 15 інформаційних повідомлень про злочини проти людяності та воєнні злочини, вчинені в Криму і на Донбасі в час їх окупації Росією. Рішення про початок повноцінного розслідування української справи ще має ухвалити Судова палата МКС. Але всі очікують, що це буде в першій половині наступного року. Які злочини розслідуватиме МКС – у влозі Микити Панасенка.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine