Дистанційна освіта для дітей з ТОТ Донбасу, децентралізація на Херсонщині та сірий кардинал окупації Севастополя

«Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), випуск від 24 березня 2019 року.

Карантинні заходи, введені в Україні через пандемію коронавірусу, змінили життя кожної людини. Центр журналістських розслідувань – не виключення. ТРК Чорноморська на час карантину подає програми у запису, без прямоефірних студій та інтерв’ю з гостями. Тож від сьогодні і до відміни режиму карантину Питання національної безпеки буде виходити не зі студії ТРК Чорноморська, а з редакційного офісу. Це трохи незвично, але демократично, і на зміст програм та тематику розслідувань журналістів ЦЖР ніяк не вплине.

ЦЖР і надалі буде повідомляти вам виключно достовірну інформацію про події в Україні, про ситуацію в Криму і на Донбасі, продовжимо розслідування воєнних злочинів на окупованих територіях та корупції в Україні, моніторинг дотримання українських та західних санкцій та забезпечення прав і свобод наших громадян на ТОТ з боку української влади. І сьогодні продовжимо наше дослідження можливостей і перепон для отримання якісної української освіти дітьми із тимчасово окупованих територій.

У цьому випуску – про специфіку дистанційної освіти для дітей з ТОТ Донбасу. Але почнемо із «збирання врожаю, вирощеного ЦЖР».

Рік тому Центр журналістських розслідувань провів масштабне розслідування діяльності незаконних збройних формувань у Севастополі та Криму, які були задіяні Росією до військової спецоперації із окупації кримського півострова. Упродовж року прокуратура Криму і кримський главк Нацполіції оголошували підозри фігурантам наших розслідувань із спецпроекту “Шуцмани Путіна”. Чергова добра звістка: до кримінальної відповідальності притягнено Михайла Чалого, брата “народного мера, справжню роль і місце якого у створенні НЗФ із так званої Самооборони Севастополя уперше встановили наші журналісти. Сюжет Євгена Лешана.

Продовжуємо дослідження можливостей і перепон для отримання якісної української освіти дітьми із тимчасово окупованих територій. У минулій програмі Центр журналістських розслідувань розповідав про недоліки існуючої системи дистанційної освіти для школярів із Криму і Севастополя. Єлизавета Стрій розкаже про специфіку дистанційної освіти для дітей з ТОТ Донбасу. Дітей, які хочуть отримати українську освіту з кожним роком стає більше – тобто, тенденція така ж, як і в окупованому Криму. А обмежень буде більше: символічне вивчення української мови у школах окупованої Донеччини може зовсім припинитись. Посіпаки окупантів скасували українську мову як другу державну у так званій «ДНР». Тож випускники донецьких шкіл, як і кримських, потребують посиленого вивчення української мови та літератури дистанційно.

У листопаді минулого року конфлікт між двома об’єднаними громадами в Херсонській області, завдяки матеріалам кореспондентів Центру журналістських розслідувань, набув великого розголосу. Дві частини мешканців Новокаїрської сільради ніяк не могли знайти консенсусу, в якому з двох запропонованих ОТГ продовжити своє існування після завершення процесу децентралізації. Зараз процес децентралізації у Херсонській області загальмовано. І пандемія коронавірусу тут абсолютно ні до чого. Кабінет міністрів ніяк не затвердить зміни до перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад області. Журналісти медіацентру ІРС-Херсон регулярно пишуть про конфліктні ситуації і процес в цілому, надаючи можливість громадянам висловлювати свою точку зору і контролювати дії влади. Без цієї роботи ІРС-Херсон деякі процеси так і не зрушили б із місця. Сюжет Петро Коберника.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine