Україна просить миротворців ООН для охорони об’єктів критичної інфраструктури

Україна звернулася до Ради безпеки ООН щодо введення миротворчого контингенту для охорони об'єктів критичної промислової інфраструктури.

Про це повідомив заступник голови Офісу президента Андрій Сибіга.

«Враховуючи загрозу для критичних об’єктів інфраструктури в Україні (атомні станції, об’єкти хімічної промисловості), ми звернулися до Ради безпеки ООН щодо запровадження миротворчого контингенту для охорони цих об’єктів. Не може країна-агресор це блокувати», – сказав Сібіга.

Він додав, що також ведеться робота з позбавлення Росії права голосу в Раді безпеки ООН.

Також, за словами Сибіги, сьогодні президент України підписав указ про створення спеціальної юридичної групи, яка забезпечуватиме позови України у міжнародних юрисдикціях щодо військових злочинів РФ та кваліфікацію їх як геноциду українського народу. Ця група вже сформована.

«Готуються відповідні позови. Група вже розпочала юридичні процедури. Тому покарання для РФ обов’язково буде», – зазначив він.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Читайте хроніку війни: за 24 лютого; за 25 лютого; за 26 лютого; за 27 лютого; за 28 лютого; за 1 березня; за 2 березня; за 3 березня; за 4 березня; за 5 березня.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine