Армія РФ почала частіше використовувати модернізовані касетні авіабомби – розвідка Британії

Війна

Російська армія почала частіше використовувати касетні авіабомби РБК-500 масою 500 кг для збільшення площі ураження в бою.

Про це повідомило Міністерство оборони Британії із посиланням на дані розвідки.

У зведенні йдеться, що до листопада 2023 року російські військово-повітряні сили (ВПС РФ), ймовірно, почали частіше використовувати касетні авіабомби РБК-500 масою 500 кг.

Залежно від варіанту, кожна така бомба викидає приблизно від 100 до 350 суббоєприпасів. Кожен із суббоєприпасів зазвичай детонує або сотнями високошвидкісних уламків, або одним більшим протитанковим зарядом.

Повідомляється, що росіяни застосували РБК-500 проти українських сил на Вугледарському напрямку та поблизу Авдіївки у Донецькій області.

«Існує реалістична ймовірність того, що, як і у випадку із іншими бомбами, які скидаються із повітря, Росія, ймовірно, нещодавно інтегрувала в РБК-500 комплект керованого дистанційного планування UMPC», – йдеться у зведенні.

На думку британських аналітиків, це дозволяє літаку-носієві випускати боєприпаси за багато кілометрів від цілі. Водночас у розвідці додали, що російські комплекти плануючих бомб загалом показали низький рівень точності.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter