Росія намагається наздогнати Україну у виробництві морських дронів – розвідка Британії

Війна
Морський дрон ГРК-700 «Визир» компанії «Красногорський механічний завод» на форумі «Армия-2023», вересень 2023 р. Фото: KMZ

У британській розвідці вказують, що російська оборонна промисловість намагається подолати розрив у можливостях з Україною у розробці морських ударних дронів.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається, 27 листопада Михайло Даниленко, голова російського підприємства «Красногорський механічний завод» (КМЗ), виробника оптико-електронних приладів, оголосив, що їхні надводні дрони випробують на війні в Україні з метою налагодження серійного виробництва у 2024 році.

КМЗ і раніше випускав низку безпілотних апаратів для використання на воді, але в останні місяці вони почали просувати свої можливості в галузі ударних дронів-камікадзе. Даниленко сказав, що один дрон може нести до 600 кг вибухівки.

«Військово-морські сили використовували дрони ще з часів Другої світової війни. Однак сучасні типи, що нагадують швидкісні катери, начинені вибухівкою, в руках українських сил стали ключовим потенціалом на морі після повномасштабного вторгнення Росії», – йдеться в огляді.

Як повідомлялось, Служба безпеки України застосовувала морські дрони Sea Baby для уражень кораблів Чорноморського флоту РФ і атак на Кримський міст.

Український морський дрон Sea Baby. Фото: СБУ

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter