Кіберпідрозділи ГУР зламали сервери податківців РФ: знищили бази даних та їх копії

Війна
Фото: facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine

Кіберпідрозділи ГУР МОУ здійснили успішну спецоперацію на території Росії: атакували податкову систему держави-агресора. В результаті були знищені бази даних та їхні резервні копії.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«Під час спецоперації воєнним розвідникам вдалось проникнути в один із добре захищених ключових центральних серверів Фєдєральной Налоґовой Служби (ФНС РФ), а далі – у понад 2300 її регіональних серверів по всій Росії, а також на території тимчасово окупованого Криму. Внаслідок кібератаки усі сервери отримали шкідливе програмне забезпечення», – йдеться у повідомленні.

Паралельно у такий же спосіб була атакована російська IT-компанія Office.ed-it.ru, яка обслуговувала ФНС РФ.

«У результаті двох кібератак повністю ліквідовані конфігураційні файли, які роками забезпечували функціонування розгалуженої податкової системи рф ― знищена уся база даних та її резервні копії (backup). Зв’язок між центральним офісом у москві та 2300 російськими територіальними управліннями ― паралізований, як і між фнс рф та Office.ed-it.ru, що була для податкової дата-центром (банком даних)», – розповіли у військовій розвідці.

Як зазначили у ГУР, фактично йдеться про повне знищення інфраструктури одного із основних державних органів терористичної Росії та численних супутніх даних податкової за великий часовий період. Крім того, інтернет-трафік податкових даних у всій РФ опинився в руках воєнної розвідки України.

«Відновити роботу податкової росіяни безуспішно намагаються уже четвертий день поспіль. За оцінками фахівців, параліч у роботі ФНС РФ триватиме щонайменше місяць. Водночас реанімація податкової системи держави-агресора у повному обсязі – неможлива. Кібератака ГУР МО України стала черговим серйозним ударом по режиму в Кремлі, який на певний час втратив контроль за податками й зборами», – заявили у військовій розвідці.

Як повідомлялось, у листопаді 2023 года ГУР МОУ провело масштабну кібероперацію, в результаті якої вдалося здобути великий обсяг закритих службових документів щодо стану Федерального агентства повітряного транспорту РФ — Росавіації. Дані свідчать про те, що санкції прискорюють авіаколапс країни-терориста.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter