ЗСУ успішно використовують на лівобережжі Херсонщини FPV-дрони проти військ РФ, яким не вистачає засобів РЕБ – розвідка Британії

Війна
Фото: 501 обмп

Підрозділи Збройних сил України, які діють на лівобережжі Херсонщини, успішно використовують FPV-дрони для нанесення ударів по російських військах, які не можуть їм протистояти через відсутність засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається, українські захисники, які діють на лівому березі річки Дніпро, використовують FPV-дрони, оснащені боєприпасами, для ударів по російських силах. При цьому БПЛА застосовують спільно з артилерією для ураження транспортних засобів окупантів.

У британській розвідці звертають увагу, що за оцінками російського військового блогера, 90% російської військової техніки у секторі біля села Кринки, де ЗСУ захопили та утримують плацдарм, було знищено.

«Нездатність Росії протистояти FPV-дронам, ймовірно, пов’язана з нестачею російських засобів радіоелектронної боротьби в цьому районі», – вказують аналітики.

Українські військові продовжують утримувати плацдарм на лівому березі Дніпра в Херсонській області та намагаються розширити його, попри постійні російські штурми та складні погодні умови.

Як повідомлялось, морська піхота ВМСУ підтвердила закріплення Сил оборони на кількох плацдармах на лівому березі річки Дніпро на Херсонському напрямку. Генштаб ЗСУ повідомив, що одна з цілей Збройних сил України на лівобережжі Дніпра – відтіснити ворога далі від правого берега, щоб убезпечити цивільне населення.

У британській розвідці вказують, що хоча бої навколо села Кринки на лівобережній Херсонщині у нижній течії Дніпра мають менший масштаб, ніж деякі інші битви російсько-української війни, але вони є вкрай невдалими для російських військ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter