Російському військовому Стєпану Суминіну, який скинув вибухівку на двох жителів Одрадокам’янки на Херсонщини, оголосили підозру

Війна
Стєпан Суминін з батьками, 2022 рік фото: росзмі
Стєпан Суминін з батьками, 2022 рік фото: росзмі

21-річний Стєпан Суминін з російського Краснодара вранці 12 травня 2023 року скинув вибухівку з безпілотного літального апарату на двох цивільних жителів села Одрадокам’янка Тягинської громади Бериславського району Херсонщини. За скоєний злочин СБУ 8 червня заочно повідомила йому підозру в порушенні законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на оприлюднену підозру.

Слідчі встановили, що до цього злочину причетний 21-річний Суминін Стєпан Юрійович, мешканець Краснодара РФ, єфрейтор групи 2 роти 1-го загону 10-ї окремої бригади спеціального призначення головного управління генштабу ЗС РФ (в/ч 51532).

Завданням військовослужбовців цієї бригади протягом 2023 року було проведення диверсійних і розвідувальних дій проти ЗСУ в правобережній частині Херсонської області, а саме: на околицях і в селах Веселе, Козацьке, Одрадокам’янка, Миколаївка та на островах вздовж узбережжя Дніпра. 

З квітня по жовтень 2023 року Стєпан Суминін перебував на тимчасово окупованій лівобережній частині Херсонщини і керував безпілотним літальним апаратом з розвідувальною метою і для скидання боєприпасів.

12 травня 2023 року біля 9 години ранку Суминін з БпЛА моделі «Mavic» скинув вибухівку на двох цивільних осіб – чоловіка і жінку, які йшли на розі вулиці Виноградної і провулку Спартаківського в селі Одрадокам’янка Бериславського району. 52-річний чоловік отримав осколкові поранення передньої черевної стінки, двох пальців правої кісті, правої гомілки і правої стопи.

За скоєний злочин Стєпану Суминіну повідомлено підозру в порушенні законів та звичаїв війни за ч. 1 ст. 438 КК України. Йому світить від 8 до 12 років позбавлення волі.

За інформацією з російських ЗМІ, мати Стєпана Суминіна Іріна Суминіна брала участь у пропагандистській зустрічі матерів російських учасників війни в Україні з керівником РФ Владіміром Путіним. Крім Стєпана в Україні воює інший його брат Віктор Суминін, а також батько – Юрій Суминін, заступник «атамана Пашковського станичного казачого товариства». 

  • Як повідомляв ЦЖР, Національна поліція України встановила особу капітана Росгвардії, який відповідав за незаконне утримання цивільних полонених і їхнє катування в захопленому ізоляторі тимчасового тримання у Херсоні в 2022 році. Це – 39-річний Владімір Полуектов з Новочеркаська. За скоєний злочин йому повідомили підозру в порушенні законів та звичаїв війни.