Через втрати на війні в Україні РФ вербує африканців, щоб уникнути додаткової мобілізації – розвідка Британії

Війна
Рекламна брошюра Міноборони РФ із запрошенням громадян країн Африки вступати до лав ЗС Росії. Фото: ГУР МОУ

Британська розвідка вказує, що через значні втрати на полі бою Росія вербує найманців у країнах центральної Африки для участі у війні проти України, щоб не вдаватися до непопулярних заходів із мобілізації громадян РФ, а також зважаючи на те, що нарощування вербування російських ув’язнених уже неможливе.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«28 травня Головне управління розвідки МО України (ГУР) повідомило, що Росія активізувала спроби вербувати африканців на війну проти України. Зокрема, ці зусилля з вербування зосереджені на центральноафриканських країнах, зокрема, це Руанда, Бурунді, Конго та Уганда. Повідомляється, що Росія пропонує бонус за реєстрацію в розмірі 2000 доларів США, місячну оплату в розмірі 2200 доларів США та російський паспорт», – йдеться в огляді.

Як зазначають у британській розвідці, ця кампанія вербування, ймовірно, компенсує значні втрати росіян на полі бою, і допомагають їй підтримуватиме наступальну активність на кількох напрямках фронту.

«У зв’язку з тим, що кількість завербованих ув’язнених у Росії, ймовірно, досягла кульмінації, Росія, ймовірно, розширить вербування у країнах Глобального Півдня, щоб уникнути додаткової мобілізації в самій Росії. Крім того, що попередня мобілізація на війну була непопулярною всередині країни для Путіна та російського уряду, вона призвела до рекордної нестачі робочої сили та відтоку кваліфікованих працівників, таких як лікарі та IT-фахівці», – вказують аналітики.

Як повідомлялось, у складі російських військ проти України воюють найманцями близько 15 тисяч громадян Непалу, яким РФ пообіцяла зарплату не менш як 2000 доларів на місяць. Кілька непальських найманців, яким вдалося повернутися додому з фронту, звинуватили Росію в тому, що вона використовує їх як гарматне м’ясо.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter