Україна може бити зброєю США по РФ як на Харківському, так і на Сумському напрямах – Білий дім

Війна

У Білому домі офіційно підтвердили, що ЗСУ можуть використовувати зброю США по території РФ поблизу як Харківської, так і Сумської областей України.

Про це заявив директор з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому Майкл Карпентер.

“Ми досить чітко заявили, що цей дозвіл щодо застосування дозволяє українцям вести вогонь у відповідь по російських позиціях прямо через кордон у Харківській області, а також Сумській області”, – пояснив він.

За його словами, так Росія буде позбавлена можливості прихистити свої війська на власному боці кордону, звідки вона атакує українську територію.

Як відомо, наприкінці травня США дозволили Україні бити по території РФ американською зброєю.

Як писало The Wall Street Journal, Україна може використовувати американські реактивні снаряди GMLRS, артилерійські ракетні системи HIMARS й інші артилерійські системи для ударів по військових об’єктах на території Росії, однак дозвіл не розповсюджується на ракети “земля-земля” великої дальності ATACMS.

У Білому домі підтвердили, що Україна не може бити по РФ ATACMS.

  • Україна підтвердила, що Сполучені Штати дозволили обмежене застосування своєї зброї для ударів по російській території.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг наполягає, що союзникам потрібно переглянути обмеження на заборону Україні вдаряти по РФ західною зброєю на тлі прикордонних боїв на Харківщині.