Стоп Путін – зупинити війну!

ЗАЯВА

Стоп Путін – зупинити війну!

Зупинити вбивство нашого народу

14 жовтня 2016 - Міжнародний день протесту

Український Конгресовий Комітет Америки (УККА), відділ Іллінойс, приєднується до наших друзів американців, наших братів і сестер в Україні, а також до друзів України в усьому світі, засуджуючи військову агресію Путіна. 14 жовтня було визначено як день протесту, закликаючи тим самим світову спільноту зупинити Путіна - зупинити війну в Україні.
Російські військові формування та їхні місцеві поплічники, які отримали від своїх московських господарів найсучаснішу зброю, продовжують свою терористичну діяльність на Донбасі. Українські збройні сили та цивільне населення вздовж зони бойових дій піддаються безперервним обстрілам – десятки тисяч осіб загинули чи отримали поранення, понад півтора мільйона мешканців цього регіону були змушені залишити своє житло і стати переміщеними особами, рятуючись по всій території України.

Тому ми звертаємося до президента Обами та міжнародного співтовариства, щоб змусити Путіна зупинити ці масові вбивства.

Відновлення агресивної й імперської авторитарної Росії, що прагне домінувати над своїми сусідами, становить загрозу не лише для України. Безпека і єдність євроатлантичної спільноти, в тому числі НАТО, ще ніколи не перебували під більшою загрозою після розпаду СРСР. Вперше після Другої світової війни Росія застосувала свої збройні сили для вторгнення до України однієї з найбільших країн Європи. Це відбулося після такого ж вторгнення й окупації частини території Грузії, та ще більше віддаленого в часі військового втручання у Молдові.

В той же час, Росія активізувала спроби залякування держав-членів НАТО у Східній Європі, особливо це стосується Естонії, Латвії, Литви та Польщі. Росія докладає все більше зусиль по дестабілізації ситуації в Європейському Союзі та серед країн Євроатлантичного партнерства. Росія навіть провокує США і Канаду. Світовий порядок, встановлений Після Другої світової війни, був зруйнований на наших очах.

Ми закликаємо уряд Сполучених Штатів та міжнародне співтовариство:

– Протистояти військовій агресії Росії в Україні, Грузії та Молдові, її зусиллям з дестабілізації Польщі, Естонії, Латвії, Литви та інших колишніх поневолених народів, її спланованій кампанії з послаблення НАТО та Євроатлантичного партнерства.

– Підтримати Україну, Грузію, Молдову, Польщу, Естонію, Латвію, Литву та інші колишні поневолені нації. Вони самі опираються спробам Росії нав'язати свою волю всій Європі. Ці незалежні держави повинні отримати додаткову економічну, гуманітарну та військову допомогу з боку США та їхніх союзників.

– Визнати, що український уряд та весь український народ показали свою надзвичайну рішучість протистояти понад дворічній російській військовій агресії, а також здатність організувати потужну військову силу. Поруч із санкціями, запровадженими євроатлантичною спільнотою за наполяганням колишніх поневолених народів, українці успішно зірвали подальше просування російської армії та її злочинних поплічників. Тому сьогодні Україна, як ніколи, потребує допомоги летальною зброєю.

– Спонукати міжнародне співтовариство запровадити ще більші санкції проти Росії, що мають бути чинними до тих пір, поки не будуть повністю відновлені суверенітет і територіальна цілісність України, включно з поверненням анексованого Криму.

– Визнати, що Путін не може бути партнером у вирішенні міжнародних проблем. Росія є хижацькою державою, що нехтує правами і добробутом власних громадян, тим більше – елементарними міжнародними нормами. Путінська Росія має бути змушена відмовитися від усіх актів агресії, підривної діяльності, залякування і втручання у внутрішні справи своїх сусідів та, що найголовніше, повинна нести відповідальність за теперішню злочинну політику!

Ігор Дячун, президент
Павло Бандрівський, Марта Фаріон
віце-президенти по урядовим і громадським справам

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine