США отказали в визе главе Конституционного суда Украины Шевчуку — ЦПК

Соединенные Штаты Америки отказали в визе главе Конституционного суда Украины Станиславу Шевчуку.

Глава Конституционного суда Украины Станислав Шевчук Фото: ZN.UA

Об этом сообщает Центр противодействия коррупции (ЦПК), передает Центр журналистских расследований.

«У главы Конституционного суда Украины произошла неприятность. Господину Станиславу Шевчуку отказали в визе в США. Источники отмечают, что Шевчук лишился американской визы из-за отмены (Конституционным судом – ред.) статьи о незаконном обогащении», — отметили в ЦПК.

Нагадаємо:

  • 26 лютого Конституційний суд України вирішив, що положення статті 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, ця стаття нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • Країни «Великої сімки» (G7) разом зі Світовим банком закликали владу України активізувати зусилля для забезпечення ефективності антикорупційних правових інститутів та відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення у відповідності до міжнародних стандартів, яку скасував Конституційний суд України.
  • Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що рішення Конституційного суду скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення значно послаблює антикорупційну архітектуру України. Вона вважає, що потрібно не тільки відновити цю норму у Кримінальному кодексі, але й перезапустити розгляд десятків справ, які були зупиненні цим рішенням КСУ.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine