НАБУ і САП проводять обшуки в спортклубі Порошенко і компанії «Богдан Моторс»

Співробітники НАБУ і САП проводять обшуки в приміщеннях ПАТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс», в тому числі в клубі» 5 елемент «у справі розслідуванням розтрати державного майна в особливо великих розмірах посадовими особами Міноборони України і Генштабу, в 2015-2018 роках.

Про це повідомили в прес-службі НАБУ, пише Центр журналістських розслідувань.

«Слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України і Генштабу ЗСУ України, які в 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли в державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт і здійснили його закупівлю за завищеними цінами », – повідомили в бюро у відповідь на повідомлення в ЗМІ.

Попередня правова кваліфікація справіч. 5 ст. 191 КК України.

«Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з квітня 2018 року. Поки це вся інформація, яку ми можемо повідомити, з огляду на необхідність збереження таємниці слідства», – додали в НАБУ.

Як пишуть журналісти The Newsroom, у рамках розслідування розкрадань в оборонці, співробітники НАБУ хочуть отримати доступ до двох приміщень. Шлях до обох цих приміщень їм перегороджують молоді люди спортивної статури.

«Мотивація відмови – в одному приміщенні, нібито, знаходиться приймальня народного депутата Олексія Порошенка, в другому – Почесне консульство Сейшельських островів. Яке, як відомо, по черзі очолювало сімейство Свинарчуків-Гладковських. Детективи чекають на свій спецназ», – йдеться в повідомленні.

 

  • З грудня 2018 року по сьогоднішній день Автоскладальний завод №2 Компанії «Богдан Моторс» отримав 510 млн гривень на виконання таємних угод з Міноборони в рамках державного оборонного замовлення на постачання автотранспорту.
  • Команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в «Укроборонопромі», до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема син першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза з 2016 року продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема як «прокладку» вони використовували підприємство Порошенка «Кузня на Рибальському», через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.
  • Президент України Петро Порошенко вимагав від правоохоронців проведення термінової перевірки інформації команди журналістських розслідувань Bihus.Info, а також підтримує тимчасове відсторонення від посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського.

    Гладковський просив призупинити свої повноваження першого заступника секретаря РНБО на період розслідування матеріалу про закупівлі в армії.

    Національне антикорупційне бюро почало досудове розслідування після перевірки інформації, про яку йде мова у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» про зловживання при проведенні закупівель для української армії.

    Відсторонений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський передав свій бізнес в управління КУА «Ф’южн капітал партнерз», серед засновників якої є пов’язані з ним фірми.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine