Засудженого за держзраду ексдепутата АР Крим Василя Ганиша затримано – Прокуратура АРК

Ексдепутат Верховної Ради Криму Василь Ганиш, засуджений до 12 років в’язниці за державну зраду, був затриманий правоохоронцями. 

Василь Ганиш після засідання Київського апеляційного суду 2 грудня 2019 року Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на повідомлення Прокуратури АР Крим.

Ганиш безпідставно перебував на волі кілька місяців, стверджують у прокуратурі. Адвокат засудженого наполягає, що Ганиш був під домашнім арештом через бюрократію та поганий стан здоров’я. 

Ексдепутат Верховної Ради Криму Василь Ганиш був засуджений 19 листопада 2018 року до 12 років позбавлення волі вироком Дніпровського районного суду за обвинуваченням у державній зраді. Київський апеляційний суд 30 січня 2020 року підтвердив вирок, який набув законної сили.

Прокуратура АРК 1 липня заявила про затримання Ганиша, зауваживши, що він безпідставно знаходився на волі.

«На момент набрання вироку суду законної сили, засуджений не перебував під вартою та до цього часу безпідставно продовжував перебувати на волі, зараз Василя Ганиша затримано і поміщено до державної установи «Київський слідчий ізолятор», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Адвокат Олександр Шадрін у коментарі Бюро судової інформації розповів, що від 30 січня, коли Київський апеляційний суд підтвердив покарання, Василь Ганиш знаходився під домашнім арештом та не переховувався від правоохоронних органів. Затримання відбулося 25 червня.

«Матеріали провадження були направлені до суду першої інстанції. Там суддя винесла розпорядження про виконання вироку. У цьому випадку суддя написала, що потрібно покласти обов’язки виконання на органи Національної поліції. Ми звернули увагу, що цим має займатися пенітенціарна служба, а наш підзахисний не може відбувати покарання у зв’язку з поганим станом здоров’я. Також ми подали до суду клопотання про звільнення його від відбування покарання. Тому все так затягнулося. Засідання в цьому провадженні призначено на 3 липня», — говорить Олександр Шадрін.

Адвокат підтвердив, що наразі Василь Ганиш знаходиться у Київському СІЗО.

Нагадаємо:

  • Засуджений за держзраду Василь Ганиш почне відбувати покарання. Пригадуємо деталі його справи
  • Верховний суд відкрив касаційне провадження на вирок Дніпровського районного суду Києва та ухвалу Київського апеляційного суду, якими колишнього депутата Верхової Ради Криму Василя Ганиша засуджено на 12 років позбавлення волі за державну зраду.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine