Верховний суд розгляне касацію на вирок засудженого за держзраду ексдепутата Криму Ганиша

Верховний суд відкрив касаційне провадження на вирок Дніпровського районного суду Києва та ухвалу Київського апеляційного суду, якими колишнього депутата Верхової Ради Криму Василя Ганиша засуджено на 12 років позбавлення волі за державну зраду.

Екс-депутат Верховної Ради АРК Василь Ганиш Фото: court.investigator.org.ua

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу Касаційного кримінального суду від 10 березня 2020 року.

Касаційний кримінальний суд уже витребував матеріали кримінального провадження щодо Василя Ганиша із суду першої інстанції.

Дніпровський районний суд 19 листопада 2018 року визнав доведеними пред’явлені обвинуваченням епізоди та засудив Ганиша до позбавлення волі на 12 років. У строк зараховано майже 9 місяців перебування екс-депутата під вартою під час досудового розслідування із розрахунку «день за два».

Захист подав апеляційну скаргу на вирок. Через кілька місяців повторного дослідження доказів, колегія суддів Київського апеляційного суду вирішила залишити вирок першої інстанції без змін.

Ганиш у останньому слові заявив, що не вважає себе винним у державній зраді, розповів про порушення своїх прав та про те, що скарга на його незаконне затримання подана до Європейського суду з прав людини. Ексдепутат зазначив, що має серйозні проблеми зі здоров’ям, а тому вважає свій вирок фактично «смертним».

Нагадаємо:

  • 28 квітня 2015 року колишнього депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша затримали при виїзді з окупованого Криму. Йому було пред’явлено обвинувачення в державній зраді за ч.1 ст.111 КК України. Його справа розглядається в Дніпровському райсуді Києва. Прокуратура АРК обвинуватила Ганиша в тому, що 11 квітня 2014 року він взяв участь в засіданні кримського парламенту, на якому приймалася так звана «Конституція Республіки Крим», а також в тому що він у липні 2014 балотувався на організованих окупантами «виборах» до міськради Феодосії.
  • Ганиш стверджував, що він був єдиним депутатом кримського парламенту, які проголосували проти «референдуму». На його думку, обвинувачення в державній зраді є необгрунтованими.
  • Подробиці справи Василя Ганиша читайте у матеріалі «Засуджений за держзраду Василь Ганиш почне відбувати покарання. Пригадуємо деталі його справи».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine