«Костюми Степанова»: захист без знаків розпізнавання

У квітні щойно призначений міністр охорони здоров’я Максим Степанов втрапив у скандал, який сам собі й організував. Міністерство заблокувало держпідприємству «Медичні закупівлі Україні» контракт на захисні костюми для медиків від вітчизняного виробника за ціною 245 грн за кожен і з економією у 40%. Натомість через посередника МОЗ закупив китайські костюми по 488 грн. Вони йшли понад двох місяців, і міністерство не повідомило, якої ж вони якості.

Фото: investigator.org.ua

За договором, укладеним міністерством охорони здоров’я та компанією «Меддів», 71 тисяча захисних костюмів виробництва китайської фірми Nanjing Trust Garment Company LTD мали бути поставлені до кінця квітня, однак поставили їх аж у середині червня.

Кореспондентам ЦЖР не вдалось потрапити на склади держпідприємства «Укрвакцина», щоб побачити чудо-комбінезони, які стали причиною корупційного скандалу, однак їм вдалося дізнатися про кількох адресатів поставок засекречених костюмів. Так у Київській Дитячій обласній лікарні у Боярці залишились невикористаними костюми від партії у 500 штук, поставленої МОЗ 2 червня. Однак половина комбінезонів у цій партії виявились не китайського виробництва, а корейської компанії Caremile. Решта захисних костюмів не мала жодних ознак походження – упаковані в поліетиленові пакети без жодних розпізнавальних знаків.

Жодної відповіді на усні і письмові запити ЦЖР від МОЗ не отримав через що так і не вдалося знайти сертифікати на костюми біозахисту, поставлені фірмою «Меддів». У лікарнях, з якими зв’язались кореспонденти, запевняли, що «костюми приїхали лише з однією накладною». Тож яка їхня справжня якість і що за вироби були у пакунках без знаків розпізнавання – питання відкрите, але варте уваги правоохоронців.

Наразі міністерство розблокувало роботу ДП «Медичні закупівлі України». Проте щоразу держпідприємство має погоджувати з МОЗ «технічні, якісні та інші характеристики» всіх товарів, що гальмує процес і є нічим іншим, як намаганням впливати на закупівлі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine