У Криму українця Володимира Балуха засудили на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі

В окупованому Криму «Роздольненський районний суд» в п'ятницю, 4 серпня, засудив українського активіста Володимира Балуха, якого російські силовики звинуватили в нібито зберіганні боєприпасів, до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Центр журналістських розслідувань.

«4 серпня «суддя» «Роздольненського районного суду» Марія Бедрицька засудила українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів. Балуха звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито були знайдені на горищі його будинку. Балух свою провину не визнав. Захист українця заявив, що справу проти українця сфабриковано і його вирок буде оскаржений у вищих інстанціях», – йдеться в повідомленні.

Як вказали правозахисники, «суддя», зачитуючи вирок, оголосила, що всі докази, зібрані слідством, законні.

«Аргументи про незаконність обвинувачення і доводи захисту про можливе підкидання «суд» вважає неспроможними. Обставин, що пом’якшують відповідальність, «судом» не встановлено», – заявила Бедрицька.

Виступаючи 1 серпня на засіданні «суду» з останнім словом, Володимир Балух заявив, що кримінальна справу проти нього – це політичне замовлення і докладно розповів про причини її фальсифікації.

За його словами, «насправді жодної кримінальної справи немає, є тільки фарс, розіграний тими, кому доручили це розіграти».

«Те, що відбувається зі мною, яскравий приклад того, як може працювати державна машина. Нічого святого, ніяких законних аргументів, нічого на неї не діє, і це все по слову одного або декількох осіб. Це перша причина мого перебування тут. Друга причина – моя любов до моєї Батьківщини, до всього, з чого я складаюсь, до моєї національності, до пам’яті моїх предків, всі, кого я з них знаю, були українцями, гідними людьми, які зберігають традиції. Так нас виховували і мати з батьком. Батьківщина для мене – це те ж саме, що і мама, сім’я, діти», – сказав Балух.

Як повідомлялось, 8 грудня 2016 року в окупованому Криму в селі Серебрянка Роздольненського району співробітники ФСБ провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку Балуха нібито виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

12 грудня «Роздольненський райсуд» Криму обрав запобіжний захід Балух у вигляді взяття під варту строком на 30 діб. 14 грудня слідчий в присутності адвоката пред’явив Балух звинувачення за ч.1 ст. 222 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).

27 грудня 2016 роки і 3 лютого і 2 березня 2017 року «Роздольненський райсуд» продовжував арешт Балуха. 23 травня 2017 року «суд» продовжив термін утримання під вартою Балуха до 4 вересня 2017 року.

16 березня 2017 року в «Роздольненському районному суді» почався розгляд по суті справи проти Володимира Балуха, якого звинувачують в нібито зберіганні боєприпасів.

1 серпня на судовому засіданні «прокурор» запросив для Балуха покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років і один місяць в колонії загального режиму. Захист вказав, що заборонені предмети Балуху були підкинуті і виказав сподівання на його виправдання.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine