Яценюк і дружина Авакова стали співвласниками телеканалу «Еспресо»

Життя

Колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і дружина очільника МВС Арсена Авакова Інна Авакова увійшли до структури власності телеканалу «Еспресо» і стали його кінцевими бенефіціарами разом із дружиною нардепа Миколи Княжицького Ларисою Княжицькою.

Про це повідомляє видання «Детектор медіа» з посиланням на інформацію Держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, передає Центр журналістських розслідувань.

«Арсеній Яценюк та Інна Авакова стали співвласниками ТОВ «Астра фінанс», якому належить 100% ТОВ «Голдберрі» – юридичної особи телеканалу «Еспресо»», – пише видання.

При цьому частки партнерів у ТОВ «Астра фінанс» розподілені таким чином: Інна Авакова – 40% (56 800 грн), Арсеній Яценюк – 30% (42 600 грн), Лариса Княжицька – 30% (42 600 грн). Усі вони, відповідно, є кінцевими бенефіціарами телеканалу «Еспресо».

Арсеній Яценюк та Інна Авакова стали власниками 70% ТОВ «Астра фінанс», які раніше належали ТОВ «Новини ТВ» (решта 30% у ТОВ «Астра фінанс» належала Ларисі Княжицькій). Власниками ТОВ «Новини ТВ», у свою чергу, були Лариса Княжицька (99%) і народний депутат Вадим Денисенко (1%). Тобто станом на 31 грудня 2016 року, кінцевими бенефіціарними власниками каналу «Еспресо» були Лариса Княжицька (через ТОВ «Астра фінанс» і ТОВ «Новини ТВ» опосередковано володіла 99,3% каналу) і Вадим Денисенко (через ТОВ «Новини ТВ» опосередковано володів 0,7% каналу).

В свою чергу прес-секретар Яценюка Ольга Лаппо повідомила, що екс-прем’єр придбав корпоративні права телеканалу «Еспресо» за 3,8 млн. грн.

«Арсеній Яценюк цього року реалізував своє право опціону на придбання корпоративних прав. Угоду підписано 15 червня 2017 року. Інформація про опціон була відзначена в його електронній декларації за 2016 рік, яку Арсеній Яценюк заповнював, вже не перебуваючи на посаді прем’єр-міністра України. В розділі «фінансові зобов’язання» він зазначив попередній договір (опціон) 2013 року з Княжицькою Л.Ф. і з компаніями, де Княжицька Л.Ф. є прямим засновником, на придбання корпоративних прав на суму 3 788 700 гривень. За цю суму і була придбана частка каналу», – написала Лаппо на своїй сторінці в Facebook.

Телеканал «Еспресо» був створений восени 2013 року. Його засновниками виступили Лариса Княжицька і колишній головний редактор тижневика «Комментарии» Вадим Денисенко.

Нагадаємо, дружина очльника МВС Інна Авакова в 2014 році отримала в борг від офіційних власників телеканалу «Еспресо» кошти для покупки частки в ТОВ «Астра фінанс», на яку оформлена цифрова ліцензія телеканалу.