МЗС закликав посилити міжнародні санкції проти РФ через «фейкові вибори» в Севастополі

Новини

МЗС України засудив проведення в тимчасово окупованому Севастополі так званих «місцевих виборів», організованих Росією, і закликав посилити міжнародні санкції проти РФ.

Про це йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства, опублікованому на його сайті, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Україна рішуче засуджує організацію Російською Федерацією 10 вересня 2017 року на території тимчасово окупованого нею міста Севастополь (Автономна Республіка Крим) незаконних виборів «губернатора», «довиборів депутата законодавчих зборів м.Севастополь», а також «довиборів депутатів окремих муніципалітетів» цього міста. Вважаємо такі дії Кремля продовженням грубих порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України», – відзначили в МЗС.

У відомстві підкреслили, що будь-які кроки, спрямовані на легітимізацію незаконної окупації частини суверенної території України, не створюють ніяких правових наслідків щодо конституційно закріпленого статусу Криму і Севастополя як частини території України.

Також вказується, що проведення РФ фейковий виборів в Севастополі – чергове грубе порушення Москвою основоположних норм і принципів міжнародного права, закріплених у тому числі у Статуті ООН, а також Резолюцій Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року та «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року, Гельсінського заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року, зобов’язань Росії за багатосторонніми та двосторонніми міжнародними договорами.

«Результати т.зв. «волевиявлення» є нікчемними. Незаконний статус будь-яких посадових осіб чи органів, обраних чи призначених з порушенням законів України, а також будь-яких виданих ними нормативно-правових актів, визначений статтею 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Наголошуємо, що усі особи, які брали участь в підготовці та проведенні незаконних виборів на суверенній території Української держави, будуть притягнуті до відповідальності згідно із законодавством України», – йдеться в заяві МЗС.

У зв’язку з цим Україна закликала іноземні держави та міжнародні організації чітко заявити про невизнання результатів т.зв. виборів в окупованому Севастополі, не підтримувати жодних контактів з представниками місцевої окупаційної адміністрації ані на двосторонньому рівні, ані в рамках багатосторонніх форумів, а також посилити консолідований тиск на РФ, у тому числі шляхом розширення санкцій, з метою її повернення у міжнародно-правове поле, припинення незаконної окупації частини суверенної території України, здійснення актів збройної агресії на Донбасі, виведення окупаційних військ з території української держави.

У зв’язку з вчиненням РФ міжнародно-протиправного діяння російському МЗС була передана нота протесту.

Нагадаємо, 10 вересня в окупованому Севастополі пройшли вибори «губернатора» міста, а також довибори депутата «Законодавчих зборів Севастополя». Також в цей день пройшли вибори «місцевих рад» в п’яти населених пунктах Криму, включаючи Сімферополь.