ЄС закликав РФ негайно звільнити Чийгоза і всіх незаконно затриманих українців

Новини
Фото: rnw.nl

Євросоюз закликав РФ негайно звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза і всіх незаконно затриманих в окупованому Криму і в Росії громадян України.

Про це йдеться в заяві представника Європейської зовнішньополітичної служби (ЄЗС), опублікованому на її сайті, передає Центр журналістських розслідувань.

«Так званий «Верховний суд» Сімферополя засудив заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза до восьми років позбавлення волі за «організацію масових заворушень» в лютому 2014 року. Європейський союз послідовно спостерігав за справою пана Чийгоза і наполягав на його звільнення. Цей заклик ми повторюємо сьогодні», – йдеться в заяві.

В ЄС також вказали, що заборона діяльності Меджлісу, який є органом самоврядування кримських татар, і переслідування його лідерів є «серйозними і неприйнятними порушеннями їх прав».

«Ми очікуємо невідкладного зняття звинувачень з другого заступника голови Меджлісу пана Ільмі Умерова і знову підтверджуємо нашу давню позицію про те, що всі незаконно затримані на Кримському півострові і в Російській Федерації громадяни України повинні бути негайно звільнені», – підкреслив представник ЄЗС.

Крім того, він заявив, що Євросоюз не визнав анексію Криму і Севастополя Росією і тому не визнає проведення організованих нею «виборів» на Кримському півострові.

«Будь-який обраний на Кримському півострові, який претендує «представляти» Крим і Севастополь, не буде визнаний в якості представника територій, які є українськими. Європейський союз залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності і суверенітету України», – зазначив представник ЄВС.

Як повідомлялось, 11 вересня в окупованому Криму так званий «Верховний суд Республіки Крим» засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Його звинуватили в «організації масових заворушень» під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року, напередодні окупації Криму РФ. 

Адвокат Микола Полозов заявив, що захист оскаржить вирок, винесений так званим «Верховним судом Криму» заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгоз, і разом з урядом України буде боротися за його звільнення.

Президент України Петро Порошенко заявив, що винесений в окупованому Криму вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгоз стане черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом. У МЗС назвали вирок «фарсом» і новим злочином окупантів.

Правозахисники заявляють, що винесений «Верховним судом Криму» вирок заступнику голови Меджлісу, громадянину України Ахтему Чийгоз грубо порушує Європейську конвенцію з прав людини і є закономірним продовженням репресивної політики, якої дотримувалася окупаційна влада в «справі 26 лютого».