В Україні відсутній закон, що імплементує норми ООН про права корінних народів – Бабін

Новини
Постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін Фото: RFE/RL

В Україні поки немає закону, який імплементував би норми декларації ООН про права корінних народів.

Про це заявив постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін на презентації в Києві результатів дворічного проекту стратегії публічної дипломатії кримських татар на честь 10-річчя Декларації ООН про права корінних народів, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

«У нас сьогодні немає цілісного законопроекту, який би відображав норми декларації і був би зареєстрований в парламенті з питання захисту прав корінних народів України. Сьогодні ми поки не бачимо спільного бачення змін до Конституції України в розділ 10, щоб захистити права корінних народів, які закріплені в декларації ООН», – сказав Бабин.

Він також висловився за більш активну взаємодію з міжнародними інституціями щодо захисту прав корінних народів, які живуть в анексованому Росією Криму.

«Оскільки історична батьківщина корінних народів України – кримських татар, караїмів і кримчаків – Крим – сьогодні окупований Російською Федерацією, ми повинні використовувати міжнародні механізми (міжнародний суд ООН, Європейський суд з прав людини – ред.) для захисту прав корінних народів, які піддаються дискримінації», – зазначив Бабін.

Постпред президента України в Криму також висловився за продовження проекту стратегії публічної дипломатії кримських татар. За його словами, продовження проекту дасть додатковий поштовх для співпраці з міжнародними організаціями щодо захисту прав корінних народів.

Нагадаємо, 8 серпня 2017 року народний депута, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що в вересні Верховна Рада має розглянути вже повністю підготовлений робочою групою проект закону «Про корінні народи України». Його ухвалення дозволить зробити більш ефективним механізми відновлення українського суверенітету над Кримом.