В Україні відсутній закон, що імплементує норми ООН про права корінних народів – Бабін

В Україні поки немає закону, який імплементував би норми декларації ООН про права корінних народів.

Постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін Фото: RFE/RL

Про це заявив постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін на презентації в Києві результатів дворічного проекту стратегії публічної дипломатії кримських татар на честь 10-річчя Декларації ООН про права корінних народів, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

«У нас сьогодні немає цілісного законопроекту, який би відображав норми декларації і був би зареєстрований в парламенті з питання захисту прав корінних народів України. Сьогодні ми поки не бачимо спільного бачення змін до Конституції України в розділ 10, щоб захистити права корінних народів, які закріплені в декларації ООН», – сказав Бабин.

Він також висловився за більш активну взаємодію з міжнародними інституціями щодо захисту прав корінних народів, які живуть в анексованому Росією Криму.

«Оскільки історична батьківщина корінних народів України – кримських татар, караїмів і кримчаків – Крим – сьогодні окупований Російською Федерацією, ми повинні використовувати міжнародні механізми (міжнародний суд ООН, Європейський суд з прав людини – ред.) для захисту прав корінних народів, які піддаються дискримінації», – зазначив Бабін.

Постпред президента України в Криму також висловився за продовження проекту стратегії публічної дипломатії кримських татар. За його словами, продовження проекту дасть додатковий поштовх для співпраці з міжнародними організаціями щодо захисту прав корінних народів.

Нагадаємо, 8 серпня 2017 року народний депута, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що в вересні Верховна Рада має розглянути вже повністю підготовлений робочою групою проект закону «Про корінні народи України». Його ухвалення дозволить зробити більш ефективним механізми відновлення українського суверенітету над Кримом. 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine