Кримчанин Параламов розповів, що російські силовики його жорстоко катували

Новини

Кримський татарин Ренат Параламов, якого в четвер, 14 вересня, виявили зі слідами побоїв на автостанції в окупованому Сімферополі, розповів, що після затримання 13 вересня російські силовики його жорстоко катували, щоб змусити обмовити себе і інших людей.

Про це Параламов повідомив виданню Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

«Мене вивезли близько семи годин 13 числа, наділи мішок на голову, і в районі години дня 14 числа тільки зняли мішок. Мені наносили удари, зав’язували скотчем руки … Давали розряди оголеними проводами … Я втрачав свідомість … Потім вони облили мене водою і я отямився», – розповів Параламов.

Він додав, що його змусили підписати протоколи, де він «обмовлював себе, своїх знайомих і тих, кому це вигідно».

У свою чергу, як повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов, Ренат Параламов пройде судово-медичну експертизу, щоб зафіксувати сліди тортур.

«Ми закінчили давати пояснення поліції. Ренат розповів, як і що з ним сталося. Розповів, як його викрадали, як катували, як знущалися і погрожували і потім як його висадили на Свободі (район міста – ред.) в Сімферополі. Всі подробиці та пояснення він дав. Ми будемо брати направлення на судово-медичну експертизу, будемо проходити експертизу, подивимося, що вона покаже. У лікарні йому вже надали допомогу, ніяких серйозних пошкоджень у нього ніби то немає», – сказав адвокат.

Параламова після обстеження у відділенні швидкої допомоги міської лікарні №6 Сімферополя опитали співробітники російської поліції, яких викликали адвокати.

Кримські активісти також опублікували відео того, як Параламову допомагають дійти до автомобіля поліцейських, оскільки самостійно йому важко пересуватися.

Як повідомлялось, 13 вересня в окупованому Криму в селищі Нижньогірський російські силовики провели обшук будинку місцевого жителя Рената Параламова, затримали його і вивезли в невідомому напрямку. Добу адвокатам не вдавалось виявити місцезнаходження Параламова. У поліції заявляли, що він в ФСБ, в якій це заперечували.

У другій половині дня 14 вересня Параламова знайшли жорстоко побитим у Сімферополі на автостанції «Східна».