Російську авіакомпанію оштрафували на 10 мільйонів за польоти до Криму

Новини

Господарський суд Київської області удовлетворілн позов прокуратури Автономної Республіки Крим про стягнення з російської авіакомпанії, яка здійснює щоденні польоти в окупований Крим, більш 10 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні прокуратури АРК, передає Центр журналістських розслідувань.

«Авіакомпанія-порушник не сплачувала кошти за отримані аеронавігаційні послуги в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем у межах Сімферопольського району польотної інформації. Слід відмітити, що у порядку надання взаємної міжнародно-правової допомоги до розгляду справи залучено судові органи Російської Федерації», – йдеться в повідомленні.

Арбітражним судом міста Москви виконано доручення українського суду та вручено відповідачу копію ухвали про початок судового процесу і позовну заяву прокурора.

«Належне повідомлення авіакомпанії-порушника про вимоги прокуратури автономії надає українській стороні можливість запуску механізму стягнення зазначених коштів з боржника на території Російської Федерації», – сказав Гюндуз Мамедов.

За його словами, судами вперше винесено рішення по започаткованій раніше прокуратурою Автономної Республіки Крим процедурі притягнення авіакомпаній до відповідальності за польоти над Кримом, які здійснювалися в порушення Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року та Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів 1981 року.

 

Нагадаємо, Державна авіаційна служба (Державіаслужба) України наклала на російські авіакомпаній 20 тисяч штрафів на 2,7 млрд грн за польоти в окупований Крим.