Особи, причетні до переслідування Умерова, понесуть покарання – прокуратура АРК

Новини
Фото: investigator.org.ua

Прокуратура АРК встановить всіх осіб, які причетні до незаконного переслідування в окупованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, і вони понесуть покарання.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби відомства.

«Прокуратурою Автономної Республіки Крим вживаються заходи для невідворотності покарання осіб, які причетні до його переслідування. Зокрема, наразі слідством встановлено прізвища двох суддів: яка назначила психіатричну експертизу та який виніс незаконний вирок; п’яти прокурорів, з яких щодо одного прокуратурою автономії до суду скеровано обвинувальний акт; а також оперативних працівників, слідчого та інших», – йдеться в повідомленні.

«Визнавати незаконний «вирок» Ільмі Умерову ми, звісно, не будемо і правову оцінку будемо надавати конкретним особам, а не цьому рішенню», – зазначив прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

Як повідомлялось 27 вересня, в окупованому Криму «Сімферопольський районний суд» засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до 2 років позбавлення волі в колонії-поселенні і на 2 роки заборонив займатися публічною діяльністю. При цьому прокурор» запросив покарання для Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

Захист оскаржить рішення «Сімферопольського районного суду», який засудив Ульмі Умерова до 2 років позбавлення волі в колонії-поселенні.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що з огляду на стан здоров’я заступника Ільмі Умерова, рішенням окупаційного російського «суду», Росія і її президент Володимир Путін фактично засудили його до смерті.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародних партнерів України посилити тиск на РФ через «ганебний» вирок, винесений «судом» окупованого Криму Ільмі Умерову.