Порошенко доручив підготувати позов до РФ за шкоду екології від будівництва Керченського мосту

Президент України Петро Порошенко доручив підготувати позов проти Росії в зв'язку з негативними екологічними наслідками від будівництва Керченського мосту, який повинен з'єднати окупований Крим з Краснодарським краєм РФ.

Установка залізничної арки Керченського мосту 28 серпня 2017 р Фото: most.life

Про це глава держави заявив на нараді з питань реформування лісового господарства та вдосконалення державної екологічної політики, яке пройшло в Івано-Франківську, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на президентську прес-службу.

«Хотів би, щоб опрацювали (питання, що пов’язане – ред.) з лихом, яке було викликане будівництвом Керченського мосту, і підготували відповідний позов до відповідних міжнародних структур», – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що очікує в найкоротші терміни інформації щодо цього питання.

Нагадаємо, 14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці.

В травні 2017 року прокуратура АРК повідомила про відкриття кримінального провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки в Азовському і Чорному морях через будівництво Росією моста в Керченській протоці.

Україна готує позов до Росії, яка ввела обмеження по судноплавству через Керч-Єнікальский канал в зв’язку з будівництвом моста через Керченську протоку, що призводить до збитків українських портів Маріуполь і Бердянськ на Азовському морі.

МЗС України заявило, що РФ порушує міжнародне право, забороняючи в односторонньому порядку судноплавство через Керченську протоку в зв’язку з незаконним будівництвом мосту.

Заступник прокурора АРК Олександр Даракчі повідомив, що проводиться інженерно-екологічна експертиза в рамках розслідування кримінальної виробництва за фактом порушення правил екобезпеки через будівництво РФ моста в Керченській протоці. Її висновки очікуються на початку жовтня 2017 року.

У міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України вказали, що встановлені РФ через будівництво арки Керченського мосту обмеження для проходження суден в українські порти в Азовському морі, суперечать Конвенції ООН з морського права.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine