В Україні створять Центр по поверненню Криму та Донбасу

В Україні планують створити Центр деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Про це Вадим Севериненко, виконавчий директор громадського руху «Сила права», розповів в ефірі «Питання національної безпеки» – проект Центру журналістських розслідувань.

«Наша держава не зовсім розуміє, що робити і як добитися повернення окупованих територій. Також є питання – що буде далі, коли окуповані території повернуться до складу України. Що робити з подвійними паспортами у Криму, є питання несплати комунальних платежів в Донецькій та Луганській областях і так далі. Ми говоримо про те, що нам потрібно розробити певну стратегію і політику, і пояснити цим людям, що буде далі після окупації», – розповів він.

Вадим Севериненко, виконавчий директор громадського руху «Сила права» Фото: investigator.org.ua

6 жовтня Верховна Рада України прийняла за основу президентський законопроект про особливості політики щодо забезпечення суверенітету на Донбасі №7163. 

Згідно з проектом закону, «метою державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях є: звільнення цих територій і відновлення конституційного порядку на них».

Правозахисна громадська організація «Сила права» надає безкоштовну юридичну допомогу тим, хто постраждав внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine