США можуть надати Україні грант на $47 млн для купівлі оборонної зброї – ABC News

Радники американського президента Дональда Трампа можуть запропонувати йому схвалити варіант з наданням Україні гранту в суміі 47 млн. дол. на купівлю у США оборонної зброї для стримування агресії РФ.

Американсmкий ПТРК FGM-148 Javelin Фото: commons.wikimedia.org

Про це повідомляє видання ABC News з посиланням на трьох співробітників Держдепартаменту США, передає Центр журналістських розслідувань.

«Президенту Дональду Трампу може бути запропонований варіант схвалення гранту в розмірі 47 мільйонів доларів, щоб дозволити українському уряду купити американську оборонну зброю, спрямовану на стримування агресії з боку проросійських сепаратистів», – йдеться в повідомленні.

Як зазначає видання, раднику президента США з національної безпеки генерала Герберту Макмастеру були надані три варіанти озброєння українців, викладені в міжвідомчої записці, що надійшла на минулому тижні в Раду національної безпеки.

З цих трьох варіантів Держдепартамент і Міністерство оборони виступають за фінансування пакету озброєнь на суму 47 млн. дол.

Видання нашгадує, що Державний секретар США Рекс Тіллерсон і міністр оборони генерал Джеймс Меттіс з червня обговорюють питання про допомогу з озброєнням України, в тому числі протитанковими ракетами, що вимагає схвалення президента і конгресу.

Нагадаємо, 25 липня 2017 року спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер повідомив, що питання надання Україні оборонної зброї для боротьби бойовиками, яких підтримує РФ, активно обговорюється в Вашингтоні.

31 липня авторитетне американське видання The Wall Street Journal повідомило, що Дердеп і Міноборони США розробили план поставок оборонного озброєння, включаючи протитанкові ракетні комплекси Javelin і засоби ППО, Україні, яка воює з підтримуваними Росією бойовиками на Донбасі, і очікують його схвалення Білим домом.

19 вересня Сенат США схвалив виділення Україні 500 мільйонів доларів на підтримку в сферах безпеки і оборони.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine