На території РФ в ув’язненні перебувають понад 2200 українців – Лутковська

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська зазначає, що на сьогодні на території Росії знаходяться в ув'язненні з різним процесуальним статусом понад 2200 громадян України.

Уповноважена ВРУ з прав людини Валерія Лутковська Фото: ombudsman.gov.ua

Про це український омбудсмен повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода, передає Центр журналістських розслідувань.

«На сьогоднішній день українців на території Росії в умовах ув’язнення з різним процесуальним статусом є понад 2200 осіб. Це різні громадяни, і ті, які засуджені або переслідуються у зв’язку зі скоєнням просто кримінального злочину, ті, які стали жертвами торгівлі людьми, але були засуджені, як ті, що вчинили кримінальний злочин, і ті, які засуджені за кримінальний злочин, але ми їх розглядаємо, як політичних», – сказала Лутковська.

Вона зазначила, що реальним шляхом звільнення політичних в’язнів українців можуть бути «політичні переговори».

Лутковська також повыдомила, що продовжує переговори з російським омбудсменом Тетяною Москальовою з приводу можливості провести взаємні відвідування – утримуваних в Росії українських в’язнів, і відвідування російських – на території України.

За її словами, зазвичай контакти з російською колегою відбуваються в заочній формі, або безпосередньо на міжнародних зустрічах.

Як повідомлялось, 28 вересня Валерія Лутковська запропонувала омбудсмену РФ Тетяні Москалькової провести спільний моніторинговий візит до українських політв’язнів, які утримуються в російських в’язницях і СІЗО.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine