Київський апеляційної госпсуд підтвердив розрив договору між «Чорноморнафтогазом» і «Пластом» Онищенка

Новини
Видобувні платформи на Стрілковому газовому родовищі Фото investigator.org.ua

Київський апеляційний господарський суд залишив в силі рішення господарського суду Київської області, який визнав недійсним укладений в березні 2014 року договір між ДАТ «Чорноморнафтогаз» і ПрАТ «Пласт» біглого нардепа Олександра Онищенка про спільну діяльність з обслуговування Стрілецького і Архангельського родовищ, в результаті якого держпідприємству було завдано збитків на суму понад 9 млн. грн.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби прокуратури АРК.

«Завдяки принциповій позиції прокуратури Автономної Республіки Крим, використанню зібраних у ході досудового розслідування доказів, Київським апеляційним господарським судом відхилено апеляційну скаргу відповідача та залишено в силі рішення господарського суду першої інстанції, яким спірний договір визнано недійсним», – зазначили у відомстві.

Як повідомлялось, 22 серпня 2017 року арбітражний суд Київської області визнав недійсним укладений в березні 2014 року договір між ДАТ «Чорноморнафтогаз» і ПрАТ «Пласт»,що належить народному депутату Олександру Онищенко, який втік від українського правосуддя за кордон.

Раніше прокуратура АРК в ході розслідування кримінального провадження за фактом незаконного постачання природного газу на тимчасово окуповану територію Криму встановила, що ВАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» в березні 2014 року уклало договір про спільну діяльність з обслуговування Стрілецького (Азовське море) і Архангельського (Чорне море) родовищ з ПрАТ «Пласт», яким був передбачений обов’язок комерційної фірми з їх безоплатної технічної експлуатації.

«Однак у подальшому зазначеним суб’єктом господарювання, з метою заволодіння коштами стратегічного для держави підприємства, укладено з самим собою, як оператором спільної діяльності, додатковий договір щодо виконання цих же дій уже на платній основі. Виконання цих заходів, без відповідного погодження, профінансовано за рахунок ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» на суму понад 9 млн. грн.», – повідомили у відомстві.

З огляду на протиправність угоди, ДАТ «Чорноморнафтогаз» оскаржило її в арбітражний суд Київської області, а прокуратура автономії вступила в розгляд даної справи.

Нагадаємо, 14 липня Господарський суд Київської області повністю задовольнив позов Генпрокуратури і визнав недійсним договір між ВАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» і ПрАТ «Пласт» про спільну діяльність з видобутку газу на морських родовищах Архангельське і Стрілецьке. Договір був підписаний, коли «Чорноморнафтогаз», морські платформи і родовища вже були захоплені російськими окупантами. Під контролем України залишилося тільки Стрілецьке родовище, де до квітня 2017 року видобуток вів «Пласт» Олександра Онищенка.

Після анексії Криму Росією ВАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» було тимчасово перереєстровано в Києві, нове руковоство безуспішно намагалося розірвати договір з ПрАТ «Пласт», укладений вже після захоплення головного офісу держкомпанії в Сімферополі і всього його майна на морському шельфі і півострові.

Нардеп Олександр Онищенко, який підозрюється в організації розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ВАТ «Укргазвидобування», в результаті чого державі був приченен збиток в розмірі 3 млрд грн., Втік з країни після того, як ВРУ дала згоду на його затримання і арешт. Фінансування робіт на Стрілківський родовищі компанією «Пласт» було припинено. (Докладніше про цю історію дивіться в розслідуванні Валентини Самар «Зелені чоловічкі и блакитне паливо» для Слідство.інфо)

Як повідомляла голова правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова, з 18 березня 2017 року держкомпанія відновила видобуток газу на Стрілецькому родовищі і його поставку населенню Генічеського району Херсонської області. «Чорноморнафтогаз» прийняв в свій штат більше 20 працівників Стрілецького родовища, які вже 4 місяці не отримували зарплату в компанії «Пласт».